Dobré noviny
Odbavovať sa na mojom postihnutom synovi, to je dno. Juraj Valach hejterke pripomenul, čo je hrdinské

Odbavovať sa na mojom postihnutom synovi, to je dno. Juraj Valach hejterke pripomenul, čo je hrdinské

— Foto: Instagram @ak79_valach_juraj

Pre syna bojuje každý deň, teraz sa ho musel zastať.

„Povedal som si, že tento príspevok bude zrejme náš posledný, aj keď Instagram budem používať. Viac-menej príbehy budem zverejňovať, ale príspevky už viac nie a vypnem aj komentáre a poviem vám prečo,“ začal Juraj Valach svoj odkaz po nepríjemnej skúsenosti.

Hoci si ako známy športovec na negatívne komentáre na vlastnú adresu zvykol, tentoraz však mala istá žena urážať jeho syna Jerguša – chlapca, ktorý od narodenia zvádza náročný boj a sám sa voči podobným útokom nedokáže brániť.

Instagram Post
Príspevok používateľa Juraj Valach®️ (@ak79_valach_juraj)
ZOBRAZIŤ PRÍSPEVOK

„Mne nevadí, keby niekto nadával mne. Veď koniec-koncov to robí XY ľudí. Ale keď má niekto potrebu odbavovať sa na postihnutom chlapcovi, je to desaťkrát prerazené dno,“ reagoval bývalý reprezentačný obranca.

Hrdinstvo vyzerá inak

Žene poslal jasný odkaz a zároveň vyzdvihol všetkých, ktorí deťom so zdravotným postihnutím venujú svoj čas, energiu a nezištnú pomoc.

„Navyše účet, ktorý to písal – nejaká pani Matrasová (empatická žena) – touto cestou ju pozdravujem a chcem len dodať, že nie je hrdinstvo urážať chlapca s postihnutím, ale hrdinstvo je takýmto deťom nezištne pomáhať a veľa ľudí to robí. Žiaľ, potom sú tu takéto postavičky, ako táto pani, ktorí živia v sebe nenávisť a závisť (síce neviem prečo),“ napísal.

Instagram Post
Príspevok používateľa Juraj Valach®️ (@ak79_valach_juraj)
ZOBRAZIŤ PRÍSPEVOK

Juraj však príspevok nezverejnil iba preto, aby reagoval na konkrétnu ženu. Svojou skúsenosťou chcel povzbudiť ďalších rodičov detí so zdravotným postihnutím, ktorí sa stretávajú s nepochopením, necitlivými poznámkami alebo otvorenými urážkami.

„Tento príspevok zverejňujem, aby ľudia, ktorí majú postihnuté deti a stretávajú sa s niečím podobným, aby neboli z toho nešťastní, lebo, žiaľ, svet je skazený a zlo je, žiaľ, všade naokolo. Prajem všetkým pevné nervy a vy čo máte tieto deti bojujte a nenechajte sa znechutiť,“ dodal na záver.

Chcete pomôcť Jerguškovi?

Rodinu môžete podporiť cez tento transparentný účet:
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
IBAN: SK1583300000002601920936

Viac informácií o občianskom združení UGI nájdete TU.

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Aj nebezpečná vrahyňa sa môže zmeniť. Maroš pomáha tým, od ktorých iní bočia, vo väzení vidí dva typy

Sedáva za jedným stolom s ľuďmi, ktorí sú často na okraji spoločnosti.

Nádory sa zmenšujú, no poisťovňa cúva. Mamička Nina píše dcére denník, keby tu raz pre ňu nebola

Na liek sa jej skladalo celé Slovensko a on zabral. Nina Rybárová…

Zo všetkých krajín zažili najväčšie prekvapenie práve vo Venezuele.

Janka a Ivan dva roky cestujú svetom na najškaredšom aute: Niektorí si myslia, že Slovensko je v Brazílii

Mladomanželia sú na neuveriteľne dlhej svadobnej ceste a stihli už prejsť všetky…

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.