Neúspešný debut Vitteka, Slovan v príprave podľahol Sparte 0:1

Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase v rámci spestrenia si reprezentačnej prestávky s pražskou Spartou 0:1.

Praha 5. septembra (TASR) - Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase v rámci spestrenia si reprezentačnej prestávky s pražskou Spartou 0:1. Nová posila "belasých" Róbert Vittek odohral na Letnej celý duel a v 64. minúte si mohol po návrate otvoriť v Slovane strelecký účet, v skrumáži sa mu však nepodarilo ideálne zorientovať a vyrovnať skóre duelu.

prípravný zápas, výsledok:

AC Sparta Praha - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 43. Mareček. Rozhodoval: Příhoda, ŽK: Milinkovič (Slovan)

Priebeh zápasu

Do prvej vážnejšej šance zápasu sa dostali domáci hráči v 12. minúte, Čermákova ľavačka však skončila na Putnockom a brankára Slovana neprekonal o minútu neskôr ani Konate. Sparta následne pritlačila "belasých" pred ich pokutovým územím, Bednář však najskôr netrafil priestor brány, a potom hlavičkoval len do brvna. Sparta sa napokon dočkala gólu v 43. minúte, keď Dočkalov center umiestnil do siete hlavou Mareček.

Najväčiu šancu Slovana na vyrovnanie zahodil v 64. minúte nový muž v tábore hostí Róbert Vittek, ktorý nedokázal Mészárosovu vyrazenú strelu doraziť do brány. Defenzíve slovenského majstra naďalej robil problémy rýchlonohý Konate či aktívny Bednář, viac gólových momentov sa však diváci na Letnej nedočkali.

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov