Dobré noviny
Ukrajina musí vyhrať, Angličania však majú Rooneyho
SITA
SITA

Ukrajina musí vyhrať, Angličania však majú Rooneyho

Na strelecké schopnosti Andrija Ševčenka sa bude spoliehať celý ukrajinský národ.

DONECK 19. júna - Jedine utorňajšie víťazstvo Ukrajiny nad Anglickom zaistí, aby po súbojoch v základných skupinách na majstrovstvách Európy v Poľsku a na Ukrajine zostala v hre aspoň jedna z usporiadateľských krajín.

Z A-skupiny sa totiž v sobotu nekvalifikovali Poliaci, Ukrajinci preto proti Albiónu nastúpia s víťazným imperatívom v hlavách.

V tabuľke D-skupiny majú tri body, ich ostrovný súper o jeden viac a na postup mu stačí neprehrať.

"Nenariekame nad našou situáciou, veď je pred nami duel s Anglickom. Vyvodíme závery z prehry s Francúzskom (0:2, pozn.) a dobre sa pripravíme. Nebudem menovať, no po dvoch inkasovaných góloch v priebehu ôsmich minút to niektorí hráči zabalili. O tom budeme mať vážny pohovor, chlapci potrebujú psychologickú prípravu. Tento turnaj je emotívny, v každom zápase potrebujete hrať naplno, nie len v jednom," mieni ukrajinský tréner Oleg Blochin, ktorého sklamal výkon proti "Les Bleus" po predchádzajúcom víťazstve nad Švédskom 2:1.

Angličania môžu po odpykaní si dvojzápasového dištancu za červenú kartu v poslednom kvalifikačnom zápase proti Čiernej hore rátať so svojím útočným tromfom Waynom Rooneym.

"Neviem sa dočkať momentu, keď vybehnem na trávnik. Túžim pomôcť tímu k úspechu," neprekvapuje 26-ročný zakončovateľ Manchestru United.

"Som pripravený hrať. Moji spoluhráči odviedli v prvých dvoch dueloch dobrú prácu, dostali nás do dobrej pozície. Dúfam, že teraz už aj ja dostanem šancu prispieť k postupu zo skupiny. Cítim sa vynikajúco," uviedol Rooney.

"Rooney je veľmi silný hráč, no mesiac nenastúpil v súťažnom zápase. Rohové kopy a štandardky môžu byť rozhodujúce, musíme byť obozretní. Stále máme šancu na postup, ale musíme hrať rovnako dobre ako proti Švédsku," poznamenal zatiaľ dvojgólový ukrajinský kanonier Andrij Ševčenko.

Na strelecké schopnosti skúseného 35-ročného útočníka Dynama Kyjev sa bude spoliehať celý ukrajinský národ.

"Je to stále jeden z najlepších svetových kanonierov, ale nemáme z neho obavy. Dobre sa pripravíme a nájdeme recept, ako ho zastaviť," vyhlásil pravý bek Anglicka Glen Johnson.

Utorňajší duel v Donecku s výkopom o 20.45 SELČ povedú maďarskí rozhodcovia Viktor Kassai - Gábor Erös, György Ring. V uplynulých štyroch vzájomných stretnutiach sa trikrát tešili z víťazstva Angličania.

Tabuľka D-skupiny:

1. Francúzsko 2 1 1 0 3:1 4

2. Anglicko 2 1 1 0 4:3 4

3. Ukrajina 2 1 0 1 2:3 3

4. Švédsko 2 0 0 2 3:5 0

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…