Na banskobystrickom štadióne bol veľtrh kariéry
TASR
TASR

Na banskobystrickom štadióne bol veľtrh kariéry

Podujatie zorganizovala Univerzita Mateja Bela v spolupráci s mestom. Na podujatí nechýbala ani prezentácia pracovných príležitostí, ktoré ponúka samospráva.

Na snímke Námestie SNP v Banskej Bystrici. — Foto: TASR - Branislav Račko

Banská Bystrica 13. marca (TASR) – Okolo 25 firiem z regiónu i mimo neho či nadnárodných spoločností a neziskových organizácií sa dnes na zimnom štadióne v Banskej Bystrici zúčastnilo na veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí pod názvom Zo školy na zimák. Podujatie, ktoré zorganizovala Univerzita Mateja Bela (UMB) v spolupráci s mestom po prvý raz, bolo určené študentom, absolventom vysokých i stredných škôl, hľadajúcich si pracovné príležitosti. Mladých ľudí pritiahol na Univerzitný deň pracovných príležitostí aj majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorý odohrali UMB Hockey Team a UK Praha.

"Cieľom veľtrhu bolo v Európskom meste športu prepojiť kvalitný hokej s výberom potenciálnych zamestnávateľov prezentujúcich kvalitné pracovné príležitosti. Spoločnostiam sa otvorila cesta k talentovaným a kvalifikovaným uchádzačom, ktorí si hľadajú prácu. Stretnutie záujemcov o prácu a zamestnávateľov prinieslo obom stranám možnosť prezentovať sa v netradičných priestoroch v uvoľnenej atmosfére," uviedol rektor UMB Vladimír Hiadlovský.

Študenti mali možnosť dozvedieť sa o pracovných príležitostiach a možnostiach osobnostného rozvoja, získať perspektívnu brigádu, prax či stáž, nadviazať kontakt na spracovanie bakalárskej i diplomovej práce. Záujemcovia mohli odovzdať svoj životopis priamo do rúk zástupcov reprezentujúcich široké spektrum spoločností, či už z oblasti služieb alebo výrobného sektoru. Pre firmy to bola zase možnosť prezentovať sa, obsadiť voľné pracovné miesta, vytvoriť databázu perspektívnych zamestnancov, brigádnikov, stážistov. Zároveň nadviazať spoluprácu so študentmi a predstaviť im svoje projekty, čím získali nové, inovatívne nápady.

Na podujatí nechýbala ani prezentácia pracovných príležitostí, ktoré ponúka samospráva. Záujemcovia získali informácie o fungovaní mesta Banská Bystrica i mestského úradu.

"Verím, že ponuka voľných pracovných pozícií bola pre nich zaujímavá a našli to, čo hľadali," konštatoval primátor mesta pod Urpínom Ján Nosko, ktorý vyzdvihol tento pilotný projekt. Dodal, že voľné miesta na úrade sa týkajú odboru sociálnych vecí a novovzniknutých útvarov.

Ako zdôraznil riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici Pavel Červienka, absolventi UMB u nich nekončia, sú uplatniteľní na trhu práce.

"Celkovo evidujeme 4029 uchádzačov o zamestnanie, z toho je 894 ľudí do veku 29 rokov. Z tohto počtu je 177 absolventov stredných alebo vysokých škôl a z toho len 15 absolventov UMB, čo považujem za nízky počet," dodal Červienka.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…