Na banskobystrickom štadióne bol veľtrh kariéry
TASR
TASR

Na banskobystrickom štadióne bol veľtrh kariéry

Podujatie zorganizovala Univerzita Mateja Bela v spolupráci s mestom. Na podujatí nechýbala ani prezentácia pracovných príležitostí, ktoré ponúka samospráva.

Na snímke Námestie SNP v Banskej Bystrici. — Foto: TASR - Branislav Račko

Banská Bystrica 13. marca (TASR) – Okolo 25 firiem z regiónu i mimo neho či nadnárodných spoločností a neziskových organizácií sa dnes na zimnom štadióne v Banskej Bystrici zúčastnilo na veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí pod názvom Zo školy na zimák. Podujatie, ktoré zorganizovala Univerzita Mateja Bela (UMB) v spolupráci s mestom po prvý raz, bolo určené študentom, absolventom vysokých i stredných škôl, hľadajúcich si pracovné príležitosti. Mladých ľudí pritiahol na Univerzitný deň pracovných príležitostí aj majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorý odohrali UMB Hockey Team a UK Praha.

"Cieľom veľtrhu bolo v Európskom meste športu prepojiť kvalitný hokej s výberom potenciálnych zamestnávateľov prezentujúcich kvalitné pracovné príležitosti. Spoločnostiam sa otvorila cesta k talentovaným a kvalifikovaným uchádzačom, ktorí si hľadajú prácu. Stretnutie záujemcov o prácu a zamestnávateľov prinieslo obom stranám možnosť prezentovať sa v netradičných priestoroch v uvoľnenej atmosfére," uviedol rektor UMB Vladimír Hiadlovský.

Študenti mali možnosť dozvedieť sa o pracovných príležitostiach a možnostiach osobnostného rozvoja, získať perspektívnu brigádu, prax či stáž, nadviazať kontakt na spracovanie bakalárskej i diplomovej práce. Záujemcovia mohli odovzdať svoj životopis priamo do rúk zástupcov reprezentujúcich široké spektrum spoločností, či už z oblasti služieb alebo výrobného sektoru. Pre firmy to bola zase možnosť prezentovať sa, obsadiť voľné pracovné miesta, vytvoriť databázu perspektívnych zamestnancov, brigádnikov, stážistov. Zároveň nadviazať spoluprácu so študentmi a predstaviť im svoje projekty, čím získali nové, inovatívne nápady.

Na podujatí nechýbala ani prezentácia pracovných príležitostí, ktoré ponúka samospráva. Záujemcovia získali informácie o fungovaní mesta Banská Bystrica i mestského úradu.

"Verím, že ponuka voľných pracovných pozícií bola pre nich zaujímavá a našli to, čo hľadali," konštatoval primátor mesta pod Urpínom Ján Nosko, ktorý vyzdvihol tento pilotný projekt. Dodal, že voľné miesta na úrade sa týkajú odboru sociálnych vecí a novovzniknutých útvarov.

Ako zdôraznil riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici Pavel Červienka, absolventi UMB u nich nekončia, sú uplatniteľní na trhu práce.

"Celkovo evidujeme 4029 uchádzačov o zamestnanie, z toho je 894 ľudí do veku 29 rokov. Z tohto počtu je 177 absolventov stredných alebo vysokých škôl a z toho len 15 absolventov UMB, čo považujem za nízky počet," dodal Červienka.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…