Dobré noviny
Britskému albumovému rebríčku naďalej kraľuje Gary Barlow
SITA
SITA

Britskému albumovému rebríčku naďalej kraľuje Gary Barlow

Britský singlový rebríček dobyla speváčka Sheryl so singlom Call My Name.

BRATISLAVA 18. júna - Tretia sólovka anglického speváka Garyho Barlowa s názvom Sing (2012) je aj tretí týždeň po vydaní na vrchole britského albumového rebríčka.

Člen skupiny Take That nahral tento album s kapelou The Commonwealth Band, ktorú vytvoril pri príležitosti 60. výročia korunovácie britskej kráľovnej Alžbety II.

Tesne za Barlowom debutuje na druhom mieste škótska speváčka Amy Macdonald s tretím albumom Life In A Beautiful Light (2012). Za ňou sa umiestnila ďalšia novinka, ktorou je siedma štúdiovka amerického r\'n\'b speváka Ushera s názvom Looking 4 Myself (2012).

Z päťky na štvorku sa posunuli Coldplay s albumom Mylo Xyloto (2011), naopak z trojky na päťku klesla speváčka Paloma Faith s nahrávkou Fall To Grace (2012).

Do top 10 sa tento týždeň dostala ešte jedna novinka - kompilácia 25 Years - The Chain (1992) kapely Fleetwood Mac na deviatke. Tejto skutočnosti predchádzalo úmrtie bývalého člena tejto skupiny Boba Welcha, ktorý 7. júna spáchal samovraždu.

Anglická speváčka Cheryl Cole, ktorá si prednedávnom skrátila umelecké meno len na Cheryl, dobyla so svojou novou skladbou Call My Name britský singlový rebríček. Z tohto singla, ktorý pochádza z jej tretej sólovky A Million Lights (2012), sa v týždni od 10. do 16. júna predalo 152-tisíc kópií, čím sa stal zatiaľ najrýchlejšie predávaným singlom tohto roka.

Druhú priečku z predchádzajúceho vydania UK Chartu obhájil americký rapper Flo Rida so singlom Whistle, ktorý pochádza z jeho pripravovaného štvrtého albumu Wild Ones.

Na trojku klesla minulotýždňová jednotka - pieseň Sing anglického hudobníka Garyho Barlowa. Postup o štyri priečky nahor zaznamenali Coldplay a Rihanna so spoločnou skladbou Princess Of China, ktorej patrí aktuálne štvrté miesto.

Prvú päťku uzatvára anglická elektronická formácia Rudimental so skladbou Feel The Love, ktorej pred týždňom patrila štvrtá priečka. Do top 10 sa okrem Cheryl nedostala žiadna ďalšia novinka.

Britský rebríček albumov (10. júna 2012 - 16. júna 2012):

1. Gary Barlow & The Commonwealth Band - Sing

2. Amy Macdonald - Life In A Beautiful Light

3. Usher - Looking 4 Myself

4. Coldplay - Mylo Xyloto

5. Paloma Faith - Fall To Grace

6. Emeli Sandé - Our Version Of Events

7. Ed Sheeran - +

8. Bee Gees - Number Ones

9. Fleetwood Mac - 25 Years - The Chain

10. Paul Simon - Graceland

 

Britský rebríček singlov (10. júna 2012 - 16. júna 2012):

1. Cheryl - Call My Name

2. Flo Rida - Whistle

3. Gary Barlow & The Commonwealth Band - Sing

4. Coldplay feat. Rihanna - Princess Of China

5. Rudimental feat. John Newman - Feel The Love

6. Fun feat. Janelle Monáe - We Are Young

7. DJ Fresh feat. Dizze Rascal - The Power

8. Usher - Scream

9. Precision Tunes - Payphone

10. Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe

Už ste čítali?