Dobré noviny
Elektráreň Vojany si pozrú zvedavé oči verejnosti
SITA
SITA

Elektráreň Vojany si pozrú zvedavé oči verejnosti

Slovenské elektrárne sprístupnia priestory elektrárne v sobotu, pre návštevníkov je pripravený aj kultúrny a športový program.

BRATISLAVA 15. júna -V prípade záujmu o prehliadku sa treba v priebehu piatka prihlásiť na adrese mikulas.vaszily@enel.com a poslať na uvedenú adresu svoje meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia. Tepelná elektráreň Vojany bude v sobotu 16. júna otvorená pre verejnosť.

Slovenské elektrárne pripravili pre návštevníkov kultúrny aj športový program, informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Program sa začne o 9:00 v areáli pred elektrárňou Vojany. Návštevníkov čakajú remeselné workshopy zamerané na tradičné remeslá regiónu a bojové umenia aj súťaž vo varení guláša.

Popoludní vystúpi speváčka Katka Knechtová. Futbalové tímy zo závodov Slovenských elektrární budú súťažiť o Pohár generálneho riaditeľa. Okrem toho si môžu návštevníci súťažne aj nesúťažne zahrať volejbal, tenis, stolný tenis či nohejbal.

Podujatie má podľa organizátorov aj filantropický rozmer; detský domov Lienka a detský folklórny súbor Vánok z Veľkých Kapušian si prevezmú symbolické šeky na podporu svojich projektov. Od 9:30 do 14:00 sú pripravené exkurzie do elektrárne.

Návštevníci uvidia blokovú dozorňu („velín”), chemickú úpravu vody, kotolňu, turbogenerátor a iné technológie, ktoré menia uhlie a biomasu na elektrinu a teplo. Na akciu prišlo podľa organizátorov minulý rok okolo 1800 ľudí.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…