Dobré noviny
Tomáš Klus vypredal druhý koncert v Bratislave, bude ďalší
SITA
SITA

Tomáš Klus vypredal druhý koncert v Bratislave, bude ďalší

Pre veľký záujem sa koncert bude konať na rovnakom mieste 4. októbra.

BRATISLAVA 13. júna - Český pesničkár Tomáš Klus vypredal aj druhý koncert v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Pre veľký záujem teda pridáva ďalší, ktorý sa bude konať na tom istom mieste vo štvrtok 4. októbra. Vstupenky na vystúpenie českého strieborného slávika s novým koncertným programom sa už predávajú v sieti Ticketportal za 15 eur.

Dvadsaťšesťročný hudobník, ktorý v marci získal tri hudobné ceny Anděl a ocenenie Žebřík magazínu Report, sa v Ateliéri Babylon prvýkrát predstavil 17. mája.

V bývalom Divadle West vtedy spolu s Jiřím Kučerovským predviedol trojhodinovú koncertnú šou. Po druhý raz svojim fanúšikom, no predovšetkým fanúšičkám, zaspieva vo štvrtok 21. júna.

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast v danej kategórii. Kvôli hudbe však išiel šport bokom.

V roku 2008 debutoval albumom Cesta do záhu(d) by. V tom istom roku predskakoval na turné skupine Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla - v kategórii Objav roka. Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za ktorú si prevzal zlatú platňu. Vlani v septembri uviedol na trh tretí štúdiový album Racek (2011). S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, dosiahol dvojnásobnú platinu za predaj 24-tisíc kópií.

Svoj progres korunoval tento rok niekoľkými cenami. V ankete Český slávik sa pred neho medzi spevákmi dostal len legendárny Karel Gott, z odovzdávania cien Anděl českej Akadémie populárnej hudby si odniesol sošky v kategóriách Spevák roka, Album roka i najpredávanejší album (Racek) a medzi albumami nenašiel premožiteľa ani v ankete Žebřík.

Okrem hudby sa Klus venuje aj herectvu, pričom má za sebou už niekoľko filmových postáv. V roku 2011 tvoril pár so speváčkou Ewou Farnou, ich vzťah skončil po polroku pre pracovnú zaneprázdnenosť. Hudobník v minulosti randil aj s Karolínou Doležalovou či Lenkou Zahradnickou.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…