Dobré noviny
Rodičom sa nepáčilo vysielanie pre deti, vytvorili vlastné
SITA
SITA

Rodičom sa nepáčilo vysielanie pre deti, vytvorili vlastné

Kreslená rozprávka, ktorú kvôli nedostatku kvalitných programov pre najmenších vymysleli rodičia pre svoje deti, sa po zverejnení na internete stala okamžitým hitom. Ďalšie pokračovania v podobe krátkych epizód kresleného seriálu si mesačne stiahne vyše pol milióna ľudí.

Mladí rodičia dvoch detí z anglického Norwichu boli sklamaní z programu, ktorý ponúkali televízie a rozhodli sa pre rázny krok. Po tom, ako nadobudli dojem, že väčšina kreslených seriálov len otupuje detské vnímanie, sa rozhodli vymyslieť vlastnú sériu kreslených filmov. Rozprávka na pokračovanie o dvoch kamarátoch a sérii dobrodružstiev s názvom „Jack and Holly“ bola pôvodne určená len pre ich dve deti Cilliana (8) a Beth (5). Po tom, ako 15-minútové epizódy rodičia zverejnili na internete, sa z nich stal okamžitý hit, ktorý si mesačne stiahne vyše pol milióna domácností.

Jezz Wright, vysokoškolský učiteľ a jeho manželka Jullien Martin dostali nápad na založenie vlastného televízneho kanálu pred štyrmi rokmi, kedy sa malý Cillian začal pýtať na príbehy o Vianociach. Rodičia sa snažili nájsť vhodné rozprávky, ktoré by synovi pomohli vysvetliť pôvod a čaro Vianoc, no nič vhodné nenašli. A tak sa rozhodli nakrútiť vlastný 70-minútový animovaný film Jack And Holly’s Christmas Countdown o dvoch priateľoch, ktorí objavili skutočný význam Vianoc. Ich deti si rozprávku natoľko obľúbili, že sa manželia rozhodli v načatej sérii pokračovať.

Jezz, ktorý sa zameriava na výučbu masovokomunikačných prostriedkov, si zobral na starosť scenár a produkciu, manželka a syn Cillian prepožičali hlasy hlavným postavám a o kresby sa postaral rodinný priateľ Graham Jones. Uplynulý mesiac sa rodina rozhodla pôvodne súkromné časti kresleného seriálu zverejniť aj na vlastnom online kanáli, kde si ich rodičia môžu zadarmo stiahnuť. O kreslené príbehy prejavili záujem nielen diváci vo Veľkej Británii, ale aj v USA.

„Sme šťastní, že máme taký úspech. Nikdy to nebolo naším cieľom, takže je to veľmi príjemný bonus. Jednoducho sme mali po krk tých nezmyslov, ktorými televízie kŕmili naše deti. Chceli sme vytvoriť niečo, pri čom by sme boli spokojní, keby si to naše deti pozreli,“uviedol pán Wright. 

„Keď sme boli malí, bolo v televízii len pár programov, ktoré si deti mohli pozrieť po príchode zo školy. Teraz je programu pre deti venované celé televízne vysielanie a kanály. Problém však je, že v Británii buď pošlú deti v predškolskom veku do la-la landu s Tele-tubbies, alebo z nich robia hyperaktívne stvorenia pri pozeraní Power Rangers,“ vysvetlil učiteľ, podľa ktorého väčšina detských seriálov už dávno neposkytuje deťom žiadne vhodné stimuly. „Jack a Holly nenapĺňajú detské hlavy odpadom, ale pri tom stále dokážu zaujať ich predstavivosť a zabaviť ich,“ dodala manželka Jullien.

Hoci všetko začalo ako nevinná zábava, experti odhadujú, že kreslený seriál by z rodičov mohol urobiť milionárov. „So správnou investíciou by to určite išlo. Reakcie divákov sú však ešte úžasnejšie – dokazujú, že rodičia hľadajú kvalitný program pre deti. A konečne máme niečo, čo zabaví aj naše deti,“dodali spokojní rodičia.

www.jackandholly.com, www.dailymail.co.uk

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…