Dobré noviny
Bratislavčania budú silvestrovať na ľade
SITA
SITA

Bratislavčania budú silvestrovať na ľade

Staré Mesto pripravilo silvestrovský program na klzisku na Hviezdoslavovom námestí.

BRATISLAVA 27. decembra - Nový rok v bratislavskom Starom Meste budú na Hviezdoslavovom námestí vítať na ľade. Bude sa korčuľovať, tancovať na hity 80-tych a 90-tych rokov i súťažiť o ceny.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Starého Mesta Tomáš Halán. „Návštevníci sa môžu vyblázniť na ľadovej ploche, pričom vstup bude od 17:00 a počas celej silvestrovskej noci zdarma až do jednej hodiny po polnoci,“ povedala staromestská starostka Táňa Rosová.

Počas celého večera bude ľudí na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí baviť DJ Tusom, sprevádzať návštevníkov budú moderátori z rádia Európa 2 Michal Sabo a Matúš Krnčok. Počas silvestrovských osláv budú návštevníci staromestských silvestrovských osláv aj súťažiť.

„Stačí, ak sa na klzisku odfotia, kliknú si na funpage na sociálnej sieti Facebook Staré Mesto na ľade a priateľom môžu poslať originálny novoročný pozdrav,“ povedala Rosová. Víťaz súťaže sa môže počas víkendu povoziť na novej Škode Rapid, vyhrať sa dá aj smartphone či poukážky na nákup v obchodnej sieti Billa.

O bezpečnosť sa budú počas silvestrovských osláv starať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície, k dispozícii budú zdravotníci i ochranka. Ako informoval Halán, Staré Mesto odporúča návštevníkom, aby si so sebou nebrali sklenené fľaše a nebezpečné predmety.

Ochranka, ktorá bude kontrolovať na vstupoch, ich do centrálnej zóny s takýmito predmetmi nevpustí. Po skončení osláv Nového roka 2013, približne od tretej hodiny rannej, zabezpečilo Staré Mesto čistenie komunikácii, ktoré má v správe.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…