Dobré noviny
Žena mení liečbu rakoviny na bláznivé scénky. Zapája do nich aj personál
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Žena mení liečbu rakoviny na bláznivé scénky. Zapája do nich aj personál

Aj takto vyzerá chemoterapia v podaní herečky.
Aj takto vyzerá chemoterapia v podaní herečky. — Foto: Instagram/kwrandthebigwin

Rakovina je jednou z najhorších diagnóz, nehovoriac o náročnej liečbe a chemoterapii. No existujú aj ľudia, ktorí sa na ňu pozerajú trochu s nadhľadom a tak si celé utrpenie tak trochu uľahčujú. Napríklad ako herečka z Broadwayu Karen Walshová.

NEW YORK 16. júla - Herečka má už štvrté štádium rakoviny hrubého čreva a preto sa rozhodla, že namiesto ľutovania sa urobí z každej chemoterapie šou. Štyridsaťročná matka dvoch detí zdieľa svoje príspevky na Instagrame a dáva tak ťažkej liečbe celkom iný rozmer. Nikdy nechýbajú bláznivé kostýmy a fotky, pri ktorých sa aspoň na prvý pohľad zdá, že liečba vlastne nie je až taká hrozná.

Inak by to nezvládla

Do svojho bláznivého nápadu zapojila všetkých – rodinu, priateľov a personál. A tak sa menia na postavy zo Star Wars či Forresta Gumpa. Karen vždy vymyslí nejakú scénku, podľa ktorej sa všetci „nastajlujú“ a pózujú. Pre Huffington Post priznala, že jej ľudia hovoria, že je inšpirujúca. „Niekedy tomu nerozumiem, ale inak by som to asi nezvládla,“ priznala Američanka.

 

LT Dan takes a selfie.... Round 16. #forrestgump @colonclub #stagefourcoloncancer #nyc #lifeislikeaboxofchocolates

Fotka uverejnená používateľom Karen Walsh (@kwrandthebigwin),

Takéto ponímanie choroby jej tak aspoň na chvíľu pomáha zabudnúť na ťažkosti, ktoré jej rakovina a liečba spôsobujú. A aspoň na chvíľu sa môže od ťaživých myšlienok a fyzickej bolesti odpútať. To Karen ani nijak netají, no práve zábava, ktorú pri fotení vytvorí, a úsmevy zvečnené na fotkách jej dodávajú tak potrebnú silu a dobrú náladu.

Už ste čítali?