Dobré noviny
Xindl X v marci vyrazí na turné po Slovensku
SITA
SITA

Xindl X v marci vyrazí na turné po Slovensku

Tridsaťtriročný muzikant sa postupne predstaví v Nitre, Trenčíne, Skalici, Bratislave, Novom Meste nad Váhom, Brezne, Prievidzi a Žiline.

BRATISLAVA 18. decembra - Český hudobník Xindl X v marci vyrazí na turné po Slovensku. Od 14. do 30. marca sa postupne predstaví v Nitre, Trenčíne, Skalici, Bratislave, Novom Meste nad Váhom, Brezne, Prievidzi a Žiline.

"Už dlho sľubujem slovenským fanúšikom, že sa pozriem i k nim. Teraz to konečne vyzerá tak, že ten sľub dodržím. Na jar už máme dohodnutých prvých osem koncertov na Slovensku," napísal na sociálnej sieti Facebook muzikant, ktorému sa začiatkom novembra narodila prvá dcéra Alice.

Xindl X na Slovensku predstaví nový album Láska (2012). "Aj keď sa album volá Láska, milostné balady nečakajte. Tých dvanásť piesní je dvanásť portrétov ľudí, ktorí chcú byť milovaní a myslia si, že aby ich niekto miloval, musia byť slávni a bohatí. Tak sa ženú za slávou a bohatstvom, a aby to získali, sú ochotní obetovať všetko. Vrátane tej lásky, pre ktorú to pôvodne robili," uviedol ešte v septembri na margo nahrávky jej autor.

Láska vznikala rok a pol, pričom Xindl X uviedol, že inšpirácií mal viac ako dosť. "Rozpad jedného vzťahu, hnusný bulvárny kolotoč okolo toho, rozpad jedného priateľstva, ktoré skazili peniaze. Nič pozitívne, pokojne by som si tieto skúsenosti nechal ujsť," poznamenal hudobník s občianskym menom Ondřej Ládek.

Na novom albume sa v jednej piesni predstavil i Karel Gott, ďalšími hosťami sú Darina Kompušová, deti zo speváckeho súboru Paprsek Mladá Boleslav či hlasy jedného pražského rádia Kazma a Bruno.

Xindl X v roku 2007 zvíťazil s pesničkou Mamut v súťaži Česko hledá písničku. O rok neskôr získal ocenenie Autorská Porta za skladbu Dysgrafik, na festivale Zahrada triumfoval v pesničkárskej kategórii a v súťaži Inkubátor usporiadanej portálom iLegalne.cz zvíťazil s piesňou Styky v kategórii pop.

Xindlova pesnička Anděl bola v roku 2008 najhranejšou piesňou na portáli Bandzone.cz. Debutový album s názvom Návod ke čtení manuálu vydal Xindl X na jeseň 2008. Jeho nasledovníka s názvom Praxe relativity uviedol na trh v roku 2010 a v septembri uviedol na trh spomenutú tretiu štúdiovku Láska.

Tridsaťtriročný muzikant vo svojej hudbe kombinuje hip-hopové frázovanie s folkom, džezom a blues. Ťažiskom jeho piesní sú však texty, v ktorých nechýbajú osobné výpovede plné irónie.

Informácie pochádzajú z webovej stránky xindlx.cz a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…