Dobré noviny
Ochrana vody je pre Bratislavčanov prvoradá
Dobré noviny
Dobré noviny

Ochrana vody je pre Bratislavčanov prvoradá

OZ Nie ropovodu a Slovenská asociácia hydrogeológov je proti otvoreniu ostrova Sihoť pre cyklistov. Argumentujú ochranou vodného zdroja.

BRATISLAVA 12. jún - Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov ( OZ Nie ropovodu) a Slovenská asociácia hydrogeológov (SAH) zostala nemilo prekvapená z pokračujúcej aktivity OZ Bezpečné CykloSlovensko pri zbieraní podpisov pod petíciu za otvorenie ostrova Sihoť.

Pre OZ Nie ropovodu, SAH a 1500 podpísaných občanov pod petíciu za ochranu ostrova Sihoť je nepochopiteľné prečo primátor hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a predseda Bratislavského samosprávneho kraja podporujú vedenie cyklotrasy cez vodný zdroj Sihoť, ktorý zásobuje viac ako 250 000 obyvateľov západnej časti Bratislavy a časť Záhoria.

Chceme signatárom petície za otvorenie ostrova Sihoť pripomenúť, že ostrov Sihoť je najstarší vodný zdroj, ktorý Bratislavčanom slúži nepretržite od roku 1886 až do dnešného dňa. Taktiež si dovoľujeme pripomenúť primátorovi Milanovi Ftáčnikovi a predsedovi Bratislavského samosprávneho kraja Pavlovi Frešovi, že politické rozhodnutie z 50. rokov 20. storočia vybudovať rafinériu Slovnaft na Žitnom ostrove nám v roku 1971 nenávratne zničila vodný zdroj v Podunajských Biskupiciach“ uviedol predseda OZ Michal Ondrejka. „Preto ako zástupcovia laickej i odbornej verejnosti nechceme dopustiť aby politické rozhodnutie ohrozilo najstarší vodný zdroj pre Bratislavu“ doplnil 1. podpredseda OZ Tomáš Mikulec.

Ondrejka a Mikulec sa v stredu 13.6.2012 stretnú s predsedom predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s., aby diskutovali o potrebe ochrany vody a vodných zdrojov v Bratislave. Hlavnými témami stretnutia bude ochrana ostrova Sihoť a projekt ropovodu Bratislava – Schwechat pipeline.

Portál Dobré noviny informovalo OZ Nie ropovodu.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…