Dobré noviny
Tigre ovládli Ružinov, cirkus Jo-Joo ukáže ľudského červíka
SITA
SITA

Tigre ovládli Ružinov, cirkus Jo-Joo ukáže ľudského červíka

Novinkou cirkusu je šou Excentric! finalistov súťaže Česko Slovensko má talent Strýko a synovec.

BRATISLAVA 6. júna - V bratislavskom Ružinove sa v stredu usídlil prvý český národný cirkus Jo-Joo, ktorý tam bude do 1. júla.

Pre svojich návštevníkov pripravil dva a pol hodinovú šou, v ktorých ich čakajú napríklad finalisti súťaže Česko Slovensko má talent Strýko a synovec so šou Excentric! či drezúra tigrov.

Cirkus vlastní štyri dospelé tigre a štyri iba sedemtýždňové mláďatká, zaujímavé okrem iného aj svojimi modrými očami. V cirkuse sa ich od roku 2007 narodilo už 20.

Slovenskou premiérou bude práve spomínaná šou Excentric! Strýka a synovca, v ktorej chlapci Jaromírek a Ba Joo predvedú prízemnú akrobaciu s komickými prvkami a tiež sa k nim pridajú spomínané mláďatká.

Tie sa predstavia aj v zmiešanej drezúre Western šou spolu s koňmi či lamami, pričom ich rodičia a ďalšie dva tigre majú samostatný program, kde krotiteľ nepoužíva bič, ale bambusové tyče, ktoré zvieratám neublížia.

Ďalej návštevníkov čakajú pumy, vycvičený leopard na vôdzke, ktorý sa prechádza pri divákoch, klauni, drezúra dalmantíncov, rôzne akrobatické vystúpenia i mongolská artistka Haluna ocenená Strieborným klaunom z Monte Carla v kategórii juniorov.

Zaujímavosťou je aj takzvaný ľudský červík, rýchloprezliekanie, pri ktorom účinkujúci za tri minúty vystriedajú 37 kostýmov, alebo program s vycvičenými papagájmi ara.

Cena lístkov závisí od umiestnenia sedadla. Vstupenky pre deti sa pohybujú od 7 do 11 eur, dospelí si ich môžu zaobstarať za 10 až 14 eur.

V pracovné dni sa predstavenie koná o 17:30, v sobotu o 14:00 a 18:00 a v nedeľu o 10:00 a 14:00, pričom je rozdelené na tretiny.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…