Dobré noviny
KDH testuje svojich členov, meno náhradníčky nesmú prezradiť
SITA
SITA

KDH testuje svojich členov, meno náhradníčky nesmú prezradiť

"Chceme ukázať novú politickú kultúru a tak sa meno najskôr dozvedia členovia Rady KDH v sobotu a až potom médiá,“ povedal podpredseda KDH Július Brocka.

BRATISLAVA 6. júna – Daniela Lipšica a Janu Žitňanskú, ktorí v máji odišli z KDH, by mali nahradiť Peter Belinský a zatiaľ neznáma žena. Predsedníctvo strany v utorok schválilo návrh kandidátov na najvyššie stranícke posty, ktoré v sobotu má odobriť Rada KDH v Dolnom Kubíne.

Tá následne odporučí zvoliť navrhnutých funkcionárov delegátom snemu, ktorý bude 23. júna v Ružomberku.

Predsedníctvo podporilo Jána Figeľa, aby naďalej viedol hnutie. Zároveň schválilo, aby podpredsedami naďalej zostali Pavol Abrhan, Ján Hudacký, Július Brocka a Ivan Uhliarik.

Novým podpredsedom strany sa má stať podľa informácií agentúry SITA Peter Belinský zo Žiliny, ktorý donedávna šéfoval Slovenskej agentúre pre cestovný ruch. V marcových parlamentných voľbách neúspešne kandidoval z 19. miesta kandidátky KDH. Kresťanskí demokrati majú šiestich podpredsedov. Šieste podpredsednícke miesto má obsadiť žena, členovia predsedníctva však nechcú prezradiť, o koho ide.

Nemá to byť však jediná poslankyňa NR SR za KDH Monika Gibalová a ani europoslankyňa Anna Záborská. Kandidátka na podpredsednícku funkciu zatiaľ vo vysokej politike vraj nepôsobila.

„Chceme ukázať novú politickú kultúru a tak meno sa najskôr dozvedia členovia Rady KDH v sobotu a až potom médiá. Nie naopak, ako to niekedy bývalo,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda KDH Július Brocka.

Podľa neho je neprezradenie mena akousi skúškou, či si môžu členovia predsedníctva dôverovať aj pri dôležitejších veciach. „Teším sa, že sa to nikto nedozvie,“ dodal.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…