Dobré noviny
Španielov vítali v Gniewine chlebom a soľou
SITA
SITA

Španielov vítali v Gniewine chlebom a soľou

Španielska výprava si rozložila svoj tréningový stan v poľskom Gniewine, ktoré leží asi 10 minút od pobrežia Baltického mora.

GNIEWINO 6. júna - Atmosféra v pokojnom mestečku Gniewino v severnom Poľsku sa príchodom španielskych futbalistov zmenila na nepoznanie, pokojný ospalý kolorit sa vytratil a vystriedala ho veľká fiesta.

Španieli prišli do Gniewina v utorok večer krátko po 20.30 h. V mestečku ich vítala dychová hudba, roztlieskavačky a deti oblečené do ľudových krojov.

Autobus s hráčmi sa musel prebíjať cez koridor asi 500 fanúšikov oblečených do červeno-žltých španielskych farieb, mnohí mali v motívoch Španielska pomaľované tváre. Ako prvý z autobusu pred hotelom vystúpil útočník Fernando Llorente, ktorý absolvoval za veľkého aplauzu spoluhráčov tradičné privítanie chlebom a soľou.

Španielska výprava si rozložila svoj tréningový stan v Gniewine, ktorý leží asi 10 minút od pobrežia Baltického mora. Do Gdanska, kde nastúpia úradujúci majstri sveta aj kontinentu na zápasy C-skupiny proti Taliansku, Írsku a Chorvátsku, to majú približne jednu hodinu. Hráči v športovom komplexe budú mať okrem futbalového ihriska aj možnosť využívať bazén, jacuzzi, komplex sáun či dve posilňovne. Areál v Gniewine porovnávajú Španieli s Potchefstroomom v Južnej Afrike, ktorý bol ich základňou počas víťaznej cesty na šampionáte 2010.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…