Dobré noviny
Ľubomír Višňovský vymení hokejku za volant Ferrari
SITA
SITA

Ľubomír Višňovský vymení hokejku za volant Ferrari

Slovenský hokejista sa cez víkend predstaví na štarte majstrovstiev Slovenska v divízii 4 automobilov nad 2000 cm3 za volantom svojho Ferrari F430 GT3. Na preteky prídu aj ďalší hokejisti.

ORECHOVÁ POTÔŇ 5. júna - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa počas nasledujúceho víkendu predstaví na štarte majstrovstiev Slovenska v divízii 4 automobilov nad 2000 cm3. Hráč klubu zámorskej NHL Anaheim Ducks si sadne za volant svojho Ferrari F430 GT3.

Diváci ho budú môcť vidieť v sobotu aj v nedeľu počas tréningov, kvalifikácie a samotných pretekov. Tieto preteky budú súčasťou seriálu majstrovstiev sveta automobilov GT1.

Na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni nebude chýbať ani strieborný medailista z hokejových MS 2012 brankár Ján Laco a samotný okruh či tréningy pretekov si s ním pozrie aj obranca Milan Jurčina.

Všetky pretekárske špaciály

V sobotu 9. júna o 9.00 h je naplánovaná pre návštevníkov okruhu autogramiáda spomenutej dvojice Jána Laca a Milana Jurčinu. Počas Matador GT1 Racing Weekend uvidia diváci vyše 500-koňové pretekárske špeciály ako Ferrari, Porsche a Lamborghini, ktoré okrem svojho mena pútajú najmä rýchlosťou a unikátnym zvukom motorov.

Preteky na Slovakia Ringu sú po prvý raz v histórii súčasťou prestížneho seriálu, ktorý okrem Európy navštívi aj Čínu, Kórejskú republiku, Rusko a Indiu.

Seriál vysiela naživo Motors TV a český kanál Sport 5. Formát víkendu tvoria predovšetkým dvoje 60-minútové preteky v sobotu aj v nedeľu, pričom diváci počas nich uvidia aj rýchle výmeny jazdcov v boxoch. Promotérovi sa podarilo na štartový rošt pritiahnuť deväť automobiliek, každá postaví dve vozidlá.

Štartovať bude aj Tomáš Enge

Všetky sú výkonovo vyrovnané podľa najnovšieho systému FIA Balance of performance. Štartová listina MS GT1 v tomto roku obsahuje naozaj pestrý prehľad známych značiek - Audi R8 LMS, Aston Martin DBRS9, BMW Z4, Ferrari 458 Italia, Ford GT, Lamborghini Gallardo LP600, McLaren MP4 12-C, Mercedes SLS GT3 a Porsche 911 GT3 R.

Celý program je rozložený na tri dni, v piatok sú naplánované tréningy, v sobotu určí kvalifikácia poradie na štarte kvalifikačných pretekov, ktoré sa pôjdu v rovnaký deň. Vrcholom nedeľného programu budú majstrovské preteky, v ktorých sa rozdelia plné bodové zisky podľa pravidiel FIA. V rámci Matador GT1 Racing Weekend čaká návštevníkov aj množstvo sprievodných podujatí.

Počas víkendu nebudú chýbať v Orechovej Potôni mnohé známe mená z motoristického športu - syn legendárneho jazdca F1 Nikiho Laudu Mathias, v štartovom poli sa predstaví aj najlepší český pretekár a bývalý jazdec F1 Tomáš Enge, víťaz vytrvalostných pretekov 24 hodín Le Mans Stéphane Ortelli či štvornásobný majster sveta FIA GT1 Nemec Michael Bartels. Slovenské farby na podujatí háji Štefan Rosina.

Už ste čítali?