Andy Murray zastavil v Paríži púť domáceho Gasqueta

Britský tenista potreboval na zdolanie Richarda Gasqueta 150 minút a zvíťazil 1:6, 6:4, 6:1, 6:2.

PARÍŽ 4. júna - Britský tenista Andy Murray nasadený ako štvrtý zvíťazil v utorňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka) nad domácim rovesníkom Richardom Gasquetom, 20. v renkingu ATP, za 150 minút 1:6, 6:4, 6:1, 6:2. Proti Francúzom uspel v 40 z ostatných 42 duelov.

Murray dal pozoruhodných 59 "winnerov" proti 29 nevynúteným chybám, hostiteľ mal pomer 31:33. Víťaz nastrieľal na hlavnom dvorci Philippa Chatriera 8 es a zužitkoval polovicu z tucta brejkbalov, Gasquet iba tretinu z deviatich. Francúz sa až 45-krát vyskytol pri sieti (efektivita 62 %, Brit 80 % - 24 z 30).

V bilancii zo vzájomných súbojov sa 25-ročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray ujal vedenia 4:3. Revanšoval sa za prehru 7:6 (1), 3:6, 2:6, ktorú utrpel v máji na rovnakom povrchu v Ríme.

Proti Gasquetovi predvlani v 1. kole RG predviedol obrat dokonca z 0:2 na sety, podarilo sa mu to aj vo Wimbledone 2008.

Zverenec Ivana Lendla Murray po prekonaní fínskeho ľaváka Jarkka Nieminena v 2. kole priznal, že počas druhého setu takmer odstúpil pre problémy s chrbtom, ale v 3. kole nemal vážnejšie ťažkosti proti Kolumbijčanovi Santiagovi Giraldovi.

Vo štvrťfinále ho preverí húževnatý 30-ročný Španiel David Ferrer (6.), ktorý síce zaostáva vo vzájomnej štatistike 4:5, ale mal navrch v zatiaľ poslednom stretnutí vlani na "harde" v londýnskej O2 Arene na koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals (6:4, 7:5) a na antuke vedie nad Britom 3:0.

Držiteľ 22 trofejí Murray vlani v semifinále medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. Je trojnásobným finalistom z úrovne veľkej štvorky (US Open 2008 a 2010 a Australian Open 2011). Vo štvrťfinále na Majors je šiesty raz za sebou. Murray nemá na konte žiadnu trofej z antuky. Posledným Britom, ktorý sa presadil na tomto podklade, je už od sezóny 1976 Buster Mottram (Palma de Mallorca).

Víťaz súťaže chlapcov z RG 2002 Gasquet napokon iba vyrovnal svoj seniorský parížsky osobný rekord spred dvanástich mesiacov. V sezóne 2007 bol v semifinále Wimbledonu. Proti členom Top 5 má skóre 6:31.

Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále):

Andy Murray (V. Brit.-4) - Richard Gasquet (Fr.-17) 1:6, 6:4, 6:1, 6:2 za 150 minút

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška