Hokejisti Zvolena len tesne zdolali mladíkov z Orange 20

Výsledok vloženého zápasu piateho kola Tipsport extraligy.

BRATISLAVA 27. septembra - Výsledok vloženého zápasu piateho kola Tipsport extraligy medzi Zvolenom a Orange 20.

HK Orange 20 - HKm Zvolen 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 43. Luža (Kolena, Podsedlý), 47. B. Mráz (Pospíšil) - 3. Martin Ďaloga (Síkela), 9. L. Zuzin (Pokovič, Škvaridlo), 38. Pokonický (Juraško, Brabenec)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bachúrik - Výleta, Junek, 250 divákov

Zostavy:

HK Orange 20: A. Nagy - Rusina, Korím, M. Bednár, Nechala, Tóth, Buri, Luža, Pospíšil - Klimčík, Fekiač, Boltun - D. Hudec, Bíreš, Uhrík - B. Mráz, Kolena, Podsedlý - Klučiar, Fujerík, Korytko

Zvolen: Škrečko - P. Hraško, Juraško, Mucha, Ťavoda, Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, Šiška - Puliš, Brabenec, Podkonický - P. Zuzin, L. Jurík, Čanky - L. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Méry, Síkela, Martin Ďaloga

I. tretina

Mladí nádejní reprezentanti neudržali nápor skúsenejších Zvolenčanov a inkasovali už v 3. min.

Po vyhratom vhadzovaní sa k puku dostal Martin Ďaloga a zblízka strelil svoj premiérový extraligový gól.

Druhý presný zásah hostí pridal v 9. min L. Zuzin, keď A. Nagya prekonal v presilovke o dvoch korčuliarov. Zverencom trénera Ernesta Bokroša sa potom podarilo vyrovnať hru, ale Škrečka neprekonali postupne Podsedlý, Uhrík a Kolena.

II. tretina

V druhej časti boli domáci hokejisti Zvolenčanom minimálne vyrovnaným súperom. V 28. min pred Škrečkom neuspel Fujerík, na opačnej strane nepochodil Síkela. Tretí gól Zvolena pridal v 38. min Podkonický, ktorý krásnou strelou zápästím trafil do ľavého horného rohu bránky domáceho gólmana - 0:3.

III. tretina

Snaha mladíkov sa na góly premenila až v III. tretine. V 43. min dosiahol prvý obranca Luža a o štyri minúty neskôr pridal ďalší presný zásah po zmätku v zadných radoch Zvolena útočník B. Mráz. Tím HK Orange 20 mohol vyrovnať, ale Korím či Fekiač neuspeli. Reprezentačná dvadsiatka mala vo svojom šiestom extraligovom súboji v tejto sezóne na dosah prvý bodový zisk, no napokon sa jej to nepodarilo, pretože vyrovnať sa im nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Hlasy:

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Každú prvú tretinu prehráme 0:2, to je asi najväčšia chyba. Po treťom góle v našej sieti som si myslel, že je po zápase, no strelený gól chlapcov nabudil. Som rád, že moji hráči zvládli bez väčších problémov po fyzickej stránke zápasy s Košicami a Zvolenom za dva dni. Organizácia hry nebola zlá, jeden gól sme dostali v oslabení o dvoch hráčov, jeden v oslabení."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Okrem troch bodov nemám čo chváliť. Z našej strany vládla nekoncentrovanosť a po treťom góle aj podcenenie súpera. Dali sme dvadsiatke vietor do plachiet. Na našej strane bolo viac umenia a menej snahy, u súpera naopak."

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po štvrtkovom vloženom zápase 5. kola:

10. Dukla Trenčín 4 0 0 0 0 0 4 9:18 0

-----------------------------------------------------------------------------------

HK Orange 20 6 0 0 0 0 0 6 8:27 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška