Dobré noviny
14 vynikajúcich spôsobov, ako využiť citrón v domácnosti
Dobré noviny
Dobré noviny

14 vynikajúcich spôsobov, ako využiť citrón v domácnosti

Kyslý zázrak možno v domácnosti využiť mnohými spôsobmi. Predstavujeme vám 14 z nich.

Lepší ako káva

Namiesto kávy si dajte ráno teplú vodu s citrónovou šťavou. Citróny sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, majú antibakteriálne, protizápalové a antivírusové účinky. Citrónová voda vás zároveň zbaví toxínov a nabije zdravou energiou.

Oživí vaše nápoje

Premeňte ľadové kocky na svieži a estetický doplnok čajov a iných nápojov. Stačí, ak do každej kocky vložíte plátok citrónu, zalejete trochou vody a dáte zamraziť. Citrón ostane krásne čerstvý a voňavý.

Uchová avokádo čerstvé

Nie vždy využijete celé avokádo. Aby ste zabránili jeho zhnednutiu, stačí, ak na nevyužitú časť ovocia položíte plátok citróna, zabalíte do igelitu a umiestnite do chladničky. Avokádo ostane rovnako čerstvé, ako v momente, keď ste ho rozkrojili.

Vyčistí celú domácnosť

Zmiešajte citrónové šupky s octom a získate lacný univerzálny čistiaci prostriedok. Citrónová vôňa neutralizuje zápach octu, takže sa nemusíte obávať nepríjemnej arómy. Ocot je navyše šetrný k životnému prostrediu, ničí väčšinu baktérií, plesní a odstráni väčšinu nečistôt.  

Rozžiari vaše vlasy

Nalejte citrónovú šťavu do rozprašovača a naneste na vlasy. Získate 100% prírodný kozmetický prípravok s úžasným efektom na vaše vlasy.

Zbaví pleť nedokonalostí

Zmiešajte citrónovú šťavu s medom. Vytvoríte tak prírodnú pleťovú masku, ktorá je vynikajúca pre aknóznu pleť. Okrem toho pomôže zjednotiť tón pleti a zbaví vás tmavých škvŕn. Med má zároveň protizápalové a antibakteriálne účinky, absorbuje nečistoty a zjemňuje pokožku. Citrónová šťava rozjasňuje a zbavuje pleť odumretých buniek.

Zmäkčí a ošetrí lakte a kolená

Stačí citrónovú šťavu vmasírovať do pokožky. Nepoužívajte však čerstvý citrón, ale ten, ktorý je už dlhšiu dobu rozkrojený.

Oživí meď

Použite hrubú morskú soľ a citrón. Naneste na medený povrch, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite.

Odstráni z oblečenia odolné škvrny

Naneste citrónovú šťavu priamo na škvrnu. Nechajte pôsobiť 24 hodín a potom oblečenie vyperte.

 

Sledujte skvelé nápady, rady a recepty na Facebooku!

Časť 2 / 2

Už ste čítali?