Dobré noviny
Martin Kližan si v Bratislave zmeria sily s Djokovičom
SITA
SITA

Martin Kližan si v Bratislave zmeria sily s Djokovičom

Tenisti sa ešte v oficiálnom zápase nestretli. Pre Kližana to bude prvá veľká exhibícia v kariére.

BRATISLAVA 25. septembra - Hlavnou hviezdou 5. ročníka tenisovej exhibície Tennis Classic bude 14. novembra v bratislavskom Národnom tenisovom centre Srb Novak Djokovič.

Bývalá svetová jednotka a momentálne druhý hráč rebríčka ATP nastúpi v exhibičnom súboji proti momentálne najlepšiemu Slovákovi a čerstvému víťazovi turnaja v Petrohrade Martinovi Kližanovi.

"Je to skvelé. Djokovič je srandista a skvelý hráč. Mal by to byť veľmi dobrý zápas, bude sa na čo pozerať. Verím, že príde veľa ľudí a uvidia kvalitný tenis. Verím, že ich nesklamem a na kurte to bude vyrovnané," zareagoval na informáciu o súperovi na exhibícii Martin Kližan.

Obaja sa ešte v oficiálnom zápase nestretli. Pre Kližana to bude zároveň prvá veľká exhibícia v kariére.

"Toto je výborná príležitosť, ako si s ´Djokom´ dobre zahrať. Novak ma teraz tiež môže trochu viac spoznať. Bude to veľká zábava pre ľudí, čo sa prídu pozrieť do Národného tenisového centra. Pre mňa to bude zážitok - dobre si zahrám a k tomu ešte aj šou. Na 14. novembra sa už teraz veľmi teším," uviedol M. Kližan.

Dvadsaťpäťročný rodák z Belehradu Djokovič je veľký šoumen, či už priamo na tenisových dvorcoch alebo aj pri reklamných spotoch, v ktorých vystupoval.

"Je to tak, ale uvidíme. Novak bude v exhibícii ten s číslom jeden, celé to bude postavené na ňom. Ja tam budem iba akože do počtu. Budem sa však samozrejme snažiť, nech tam je aj nejaká sranda z mojej strany. Myslím si, že o zábavu bude postaraené v dostatočnej miere," doplnil v súčasnosti 33. hráč svetového rebríčka Kližan a s úsmevom Djokovičovi pred blížiacim sa meraním síl odkázal: "Budem mu držať palce."

Na otázku, kde ´Noleho´ zoberie pri jeho návšteve Bratislavy, slovenský tenista odpovedal: "Je tu veľa pekných miest. Asi mu ukážem hrad."

Tenisový večer v NTC sa začne o 18.00 h. Po dvojhre medzi Djokovičom a Kližanom bude nasledovať štvorhra, ktorej mená aktérov budú známe neskôr.

Otázkou ostáva, či pôjde o ženskú štvorhru, ďalší zápas za účasti Djokoviča s Kližanom alebo mix.

"Detaily pre štvorhru ešte dolaďujeme. V súčasnosti je Tennis Classic viac postavený na Djokovičovi a Kližanovi, určite nebudeme na štvorhru lákať také mená, ako prišli vlani, keď tu hrali Henri Leconte a Mansour Bahrami," uviedol Roman Šmotlák z usporiadateľskej agentúry B&D Agency.

Vstupenky na 4. ročník exhibície v cenovom rozpätí 29 - 79 eur sa dostanú do distribúcie prostredníctvom siete Ticketportal v piatok 28. septembra. K dispozícii budú viaceré cenové kategórie a balíčky pre rodiny s deťmi.

Pri rokovaniach o účasti Djokoviča na exhibícii zohral úlohu aj jeho tréner Marián Vajda, vďaka ktorému bolo dohadovanie o príchode i financiách jednoduchšie. "Nebolo to však vôbec ľahké. Program tophráčov je dosť nabitý. Som rád, že sme dotiahli do Bratislavy ďalšieho skvelého hráča. Djokovič príde na Slovensko priamo z Londýna, kde bude hrať na koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals. To sa skončí netradične v pondelok 12. novembra," dodal Roman Šmotlák.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…