Dobré noviny
Trnavská radnica ustupuje občanom, protest bude aj tak
SITA
SITA

Trnavská radnica ustupuje občanom, protest bude aj tak

Vyše 150 ľudí potvrdilo prostredníctvom sociálnej siete svoju účasť na protestnom zhromaždení pred utorkovým rokovaním mestského zastupiteľstva v Trnave.

TRNAVA 23. septembra - Viac ako 600 ľudí už podporilo petíciu proti zámerom trnavskej radnice povoliť výstavbu na ceste do rekreačnej zóny Kamenný mlyn.

Vyše 150 ľudí potvrdilo prostredníctvom sociálnej siete svoju účasť na protestnom zhromaždení pred utorkovým rokovaním mestského zastupiteľstva.

Protestovať sa bude napriek tomu, že mestská rada zavelila na ústup a kontroverznú výstavbu navrhla mestskému zastupiteľstvu neschváliť. Protest je zvolaný pred radnicou v Trnave na 12:30, rokovanie mestského zastupiteľstva začína o polhodinu neskôr.

"Touto akciou chceme upozorniť na nekultúrnosť a benevolentnosť, s akou sa v Trnave stretávame. Poslednou kvapkou je práve výstavba objektov na Kamennej ceste,“ povedala zvolávateľka zhromaždenia Pallang. V Trnave podľa nej víťazí arogancia moci a verejnosť je ignorovaná. Kompetentní sa podľa Pallang nezaujímajú o názory občanov, neakceptujú ich požiadavky a kabinetne rozhodujú v prospech developerov a stavebníkov.

Vlastníci pozemkov požadovali zmenu územného plánu mesta tak, aby bolo možné na Kamennej ceste postaviť občiansku vybavenosť, ktorá mala pozostávať z obchodov, prípadne aj čerpacej stanice pohonných hmôt. Mestská rada odporučila poslaneckému zboru šesť zo siedmich požadovaných zmien územného plánu neschváliť. Zároveň odporučila stiahnuť z rokovania ďalšie materiály, ktoré by mohli vyvolať nevôľu verejnosti.

Už ste čítali?