Dobré noviny
Poslanci pustili návrh novely o regulácii mlieka ďalej
SITA
SITA

Poslanci pustili návrh novely o regulácii mlieka ďalej

Novela zákona nebude mať podľa predkladateľov dopad na štátny rozpočet, rozpočty vyšších územných celkov a rozpočty obcí, zamestnanosť, životné prostredie ani informatizáciu spoločnosti.

BRATISLAVA 21. septembra - Parlament na štvrtkovej schôdzi posunul do druhého čítania návrh novely zákona poslancov Mariána Záhumenského (Smer-SD) a Magdy Košútovej (Smer-SD) o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami.

Cieľom legislatívy je vykonanie nariadenia Európskeho parlamentu (EP) a Rady Európskej Únie (EÚ), týkajúce sa regulácie zmluvných vzťahov v sektore mlieka a mliečnych výrobkov.

Novela upravuje podmienky predkladania žiadostí o uznaní organizácie výrobcov, združenie organizácií a výrobcov a medziodvetvových organizácií v sektore mlieka. Rovnako dopĺňa zákon o kontrolnú a sankčnú právomoc Pôdohospodárskej a platobnej agentúry (PPA) nad plnením podmienok uznania organizácii a združení v mliekarenskom odvetví.

Novela nebude mať podľa predkladateľov dopad na štátny rozpočet, rozpočty vyšších územných celkov a rozpočty obcí, zamestnanosť, životné prostredie ani informatizáciu spoločnosti. Rovnako ani podnikateľské prostredie nepocíti žiadne negatívne vplyvy novej legislatívy. Za prijatie novely bolo 97 poslancov, 45 sa hlasovania zdržalo. Proti jej prijatiu nehlasoval žiadny zo zúčastnených zákonodarcov.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…