Dobré noviny
Maroš Kováč zdolal Kreuzigera a vyhral preteky Bohemia Tour
SITA
SITA

Maroš Kováč zdolal Kreuzigera a vyhral preteky Bohemia Tour

Rodák z Košíc v generálke na majstrovstvá sveta ukázal lepšie šprintérske kvality.

PRAHA 17. septembra - Cyklista Maroš Kováč sa stal víťazom nedeľňajších pretekov Bohemia Tour, ktoré boli súčasťou kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie.

Na trati z Karlových Varov do Prahy (153,6 km) zdolal v záverečnom súboji jazdec tímu Dukla Trenčín - Trek českú hviezdu Romana Kreuzigera a vybojoval si ďalších 40 bodov do európskeho rebríčka UCI.

Dvojica Kováč, Kreuziger jazdila od začiatku na čele pelotónu a v závere ušla súperom. Tridsaťpäťročný rodák z Košíc ukázal lepšie šprintérske kvality ako Kreuziger a triumfoval.

"Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať tieto prestížne preteky. Navyše, zdolať Kreuzigera, to sa nepodarí každému. Celý deň som sa cítil dobre a snažil sa jazdiť maximálne takticky. Myslím si, že Kreuziger bol trocha premotivovaný a až do poslednej chvíle neveril, že by som ho mohol zdolať," sprostredkoval v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky svoje dojmy Kováč.

Pre Kováča boli preteky generálkou na majstrovstvá sveta v holandskej provincii Limburg.

V nominácii na elitné preteky s hromadným štartom (nedeľa 23. septembra) sú spolu s ním aj Matej Jurčo, Peter a Martin Velitsovci a Peter a Juraj Saganovci. Do Holandska cestuje Kováč vo štvrtok.

"Nie je to môj prvý šampionát, takže viem, do čoho idem. Nemám však veľké oči, je to predsa len iná výkonnostná liga. Budem sa najmä snažiť pomôcť Petrovi Saganovi a Petrovi Velitsovi k čo najlepšiemu výsledku," uzavrel v tlačovej správe SZC už trojnásobný účastník MS.

Výsledky: 1. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín - Trek 3:37:51 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) reprezentácia ČR rovnaký čas ako víťaz, 3. Tomáš Bucháček (ČR) Whirlpool - Author +25 s, ... 7. Patrik Tybor (SR) Dukla Trenčín - Trek +1:15 min.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…