Dobré noviny
Piešťanské kúpele zahájili leto, prameňom požehnal aj kňaz
SITA
SITA

Piešťanské kúpele zahájili leto, prameňom požehnal aj kňaz

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch sprevádzal pestrý sprievod mestom vedený historickými automobilmi.

BRATISLAVA/ PIEŠŤANY 4. júna - Množstvo domácich aj zahraničných návštevníkov prilákalo sobotné otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.

Kúpele Piešťany, a.s. v spolupráci s mestom Piešťany pripravili počas 21. ročníka Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny zaujímavý kultúrny program. Ako ďalej agentúru SITA informovali Kúpele Piešťany, generálny riaditeľ Kúpeľov Piešťany Klaus Pilz spolu s primátorom mesta Remom Cicuttom privítali prezidenta SR Ivana Gašparoviča a ďalších významných hostí v hoteli Thermia Palace, ktorý tento rok oslavuje 100 rokov.

"Spoločne sa presunuli do pavilónu Harmony, kde katolícky a evanjelický kňaz požehnali kúpeľné pramene. Tento tradičný rituál má pomôcť udržať jedinečnú liečivú silu termálnych prameňov, vďaka ktorej už desiatky rokov pomáhajú upevňovať zdravie ľuďom z celého sveta," uvádza sa ďalej v tlačovej správe z otvorenia kúpeľnej sezóny.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v našom najznámejšom kúpeľnom meste sprevádzal pestrý sprievod mestom vedený historickými automobilmi. Tie sa verejnosti predstavia aj na tradičnej rally veteránov Piešťanské Zlaté stuhy od 7. do 10. júna so štartom na Kúpeľnom ostrove. Program 21. ročníka Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny pokračuje kultúrnym programom do neskorých večerných hodín. Spestrí ho Medzinárodná výstava výtvarného umenia Mosty 2012 v Dome umenia. Od 19:30 sú v pláne vystúpenia skupín Vidiek a IMT Smile v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, kde v nedeľu o 16:00 zahrá ľudová hudobná skupina Fidlikanti. "Otvorením letnej kúpeľnej sezóny kúpele vítajú všetkých domácich aj zahraničných návštevníkov, ktorí chcú využiť tradičnú liečebnú starostlivosť kúpeľov preslávenú už dve storočia ako na Slovensku, tak aj v zahraničí," informovali kúpele.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria viac ako 200 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Využívajú pritom prírodné zdroje - liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu. Prostredníctvom špecializovaných liečebných postupov sa u kúpeľných pacientov znižujú zápaly v kĺboch a obnovuje sa ich pohyblivosť. Posilňuje sa imunitný systém, regenerujú sa poškodené chrupavky a spomaľuje sa degeneratívny proces kĺbov, dodáva sa v tlačovej správe.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…