Dobré noviny
Ovečkin definitívne poslal do histórie Bondrov rekord
SITA
SITA

Ovečkin definitívne poslal do histórie Bondrov rekord

Peter Bondra prišiel o titul najproduktívnejšieho hráča histórie Washingtonu Capitals.

WASHINGTON 5. novembra - Rus Alexander Ovečkin definitívne poslal do histórie rekord Petra Bondru v počte získaných kanadských bodov v drese Washingtonu Capitals. To, čo Slovákovi trvalo štrnásť rokov, Rus zvládol za deväť.

Bondra bol doteraz rekordérom s 825 bodmi, Ovečkin ich má po utorňajšom zápase s Calgary už o dva viac. Z rekordu však veľkú radosť nemal. Capitals opäť prehrali, už piaty raz za sebou - s Calgary 3:4 po predĺžení.

 

Ruský kanonier je už držiteľom viacerých rekordov

 

Bondra nechýbal na utorkovom stretnutí, súboj sledoval z lóže majiteľa klubu. Po zápase zablahoželal Ovečkinovi.

"Bolo vzrušujúce sledovať Alexa v drese Capitals počas jeho doterajšej skvelej kariéry. Som rád aj za neho, absolútne si to zaslúži. Bola to len otázka času, kedy ma prekoná. Je to veľmi talentovaný hráč, úprimne mu blahoželám k rekordu. Vo zvyšku kariéru mu želám veľa šťastia, aby mohol prekonávať aj ďalšie rekordné zápisy v štatistikách Capitals," povedal Bondra, ktorý sa pôvodne chystal blahoželať osobne do kabíny, no počká si na víťazný zápas. "Potrebovali sme vyhrať, pôjdem až po víťaznom zápase."

Ovečkin už je držiteľom viacerých rekordných zápisov Capitals. Dva stále patria Bondrovi, rodák z Lucku však o ne môže prísť už v najbližších mesiacoch. Bondra je stále so 472 gólmi najlepším strelcom histórie Capitals a na svojom konte má aj 70 víťazných presných zásahov. Ovečkin v týchto štatistikách zaostáva o 44, resp. 3 góly.

 

Ovečkinovi zablahoželal aj legendárny Gretzky

 

Obe hviezdy sú z rôzneho prostredia, mali iné východiskové pozície v Capitals, ale mnohé ich spája. Pred pôsobením v NHL si vyskúšali seniorský hokej v Európe, ani jeden z nich nevyhral Stanleyho pohár. Obaja majú nos na góly.

Vo Washingtone mal priaznivejšie podmienky na štart Ovečkin, ktorý bol jednotkou draftu. Bondru si klub vybral ako 156. v poradí. Slovenský kanonier potreboval na 825 bodov 961 zápasov, ruský sa osamostatnil na čele tabuliek v 691. dueli kariéry. "Alex má neskutočný herný štýl. Aj keď nie ste fanúšikom hokeja, na ľade vás upúta. Naozaj bolo len otázkou času, kedy ma prekoná," doplnil Bondra.

Ovečkin vstúpil do NHL v sezóne 2005/2006. V priemere dal 0,62 gólu na zápas, čo ho radí v historických tabuľkách ligy medzi hráčmi s minimálne 300 zápasmi na piate miesto. "Blahoželám Alexovi Ovečkinovi k dosiahnutiu pozície najproduktívnejšieho hráča histórie Washingtonu Capitals. Je to úžasný hráč, ktorý má pred sebou množstvo skvelých rokov a úspechov," gratuloval Ovečkinovi legendárny Wayne Gretzky. Informácie zverejnili Washington Post a CapitalsOutsider.com.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…