Dobré noviny
Andrej Sekera dostal Cenu mesta Prievidza
SITA
SITA

Andrej Sekera dostal Cenu mesta Prievidza

Prievidzký rodák priznal, že najväčšiu radosť mal po víťazstve nad Českom, ale veľmi dôležitým úspechom bola pre neho aj výhra nad Francúzskom.

PRIEVIDZA 1. júna - Hokejový obranca Andrej Sekera dostal v piatok popoludní Cenu mesta Prievidza, ktorú mu odovzdala primátorka Katarína Macháčková.

V obradnej sieni mestského úradu ocenilo rodné mesto strieborného medailistu z majstrovstiev sveta 2012 v Helsinkách jeho výsledky v športe. Sekera hráva v NHL za Buffalo Sabres.

"Túto cenu vám udeľujem za príkladnú propagáciu a šírenie dobrého mena Prievidze i za dosiahnutie skvelého úspechu v podobe striebornej medaily na majstrovstvách sveta. Poďakovanie adresujem aj vášmu prvému trénerovi a otcovi Vendelínovi i následnému kormidelníkovi Slavomírovi Mjartanovi. Som rada, že ste aj popri tomto vynikajúcom triumfe zostali skromným človekom, ktorý je príkladom aj pre našich mladých športovcov," povedala pri odovzdávaní ocenenia primátorka Katarína Macháčková.

Andrej Sekera bol najproduktívnejším slovenským hráčom na tohtoročnom šampionáte. V piatok mal vo svojom rodnom kraji bohatý program, absolvoval besedy na dvoch základných školách, po prijatí primátorkou ho čakala autogramiáda v centre Prievidze.

"Ďakujem za dnešné prijatie a ocenenie. Som rád, že sme s reprezentáciou potešili srdcia našich priaznivcov. Slovenské mužstvo bolo naozaj výbornou partiou plnou eufórie. Vtedy necítite ani únavu. Radosť po každej našej výhre bola obrovská. Najväčšiu som mal po víťazstve nad Českom, ale veľmi dôležitým úspechom bola výhra nad Francúzskom, ktorá nám zabezpečila postup na olympiádu. Ďalšie triumfy boli už len bonusom," povedal počas oceňovania Andrej Sekera, ktorý sa zapísal ako 74. osobnosť mesta aj do Pamätnej knihy Prievidze.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…