Slovenskí vojaci vyzbierali peniaze pre rodinu v núdzi
SITA
SITA

Slovenskí vojaci vyzbierali peniaze pre rodinu v núdzi

Manželia Mészárosovci majú štyri deti, z ktorých dve sú postihnuté. Zdravotne je na tom najhoršie osemročný Nicolas, trpiaci mentálnou retardáciou tretieho stupňa a ťažkým autizmom.

BRATISLAVA 28. júla – Slovenskí vojaci z misie ISAF v Afganistane vyzbierali peniaze, ktorými pomohli rodine Mészárosovcov z Dunajskej Stredy.

Táto rodina má štyri deti a je v ťažkej sociálnej situácii. Otec sa s prosbou o pomoc obrátil na rezort obrany. Príjmy mu nestačia na dôstojné zabezpečenie potrieb svojich blízkych.

Životný príbeh Mészárosovcov nezostal ľahostajným vojakom, ktorí v súčasnosti plnia úlohy vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane. Veliteľ 18. rotácie slovenského kontingentu Marián Makay vyhlásil na konci júna medzi vojakmi dobrovoľnú zbierku, vďaka ktorej sa v priebehu niekoľkých týždňov podarilo vyzbierať 583 amerických dolárov.

„Keďže v mysliach a srdciach našich vojakov si táto rodina našla svoje miesto, finančnú podporu sme zaslali dúfajúc, že dodá obetavým rodičom ďalšie sily, potrebné pri starostlivosti o svoje deti,“ povedal Makay.

Manželia Mészárosovci majú štyri deti, z ktorých dve sú postihnuté. Zdravotne je na tom najhoršie osemročný Nicolas, trpiaci mentálnou retardáciou tretieho stupňa a ťažkým autizmom. Je úplne nesamostatný a potrebuje nepretržitú dvadsaťštyrihodinovú starostlivosť.

Túto opateru mu poskytujú jeho rodičia. Preto ich mesačný príjem tvorí len opatrovateľský príspevok, príspevok na ošatenie pre zdravotne ťažko postihnutého Nicolasa a rodinné prídavky na štyri deti. Rodinný príjem 360 eur by bol pomerne nízky aj pre rodinu so zdravými deťmi.

Otca rodiny prekvapilo, že mu vojaci venovali vyzbieranú sumu, ktorá presahuje mesačné príjmy rodiny. „Veľakrát tí, ktorí majú z čoho rozdávať, nepomôžu. O to viac si ceníme, že práve vojaci slúžiaci v takej nebezpečnej krajine, akou Afganistan bezpochyby je, sa rozhodli podporiť našu rodinu,“ povedal Roman Mészáros.

Keďže na mnohé odborné vyšetrenia syna musia cestovať do Bratislavy, peniaze zo zbierky využijú aj na pokrytie týchto nákladov.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…