Dobré noviny
S Adelou mali medzi sebou iskru, ktorá sa nepremenila. Pyco opustil šoubiznis a lásku nechal na osud
Simona Gálová
Simona Gálová

S Adelou mali medzi sebou iskru, ktorá sa nepremenila. Pyco opustil šoubiznis a lásku nechal na osud

Adela a Pyco počas prvej SuperStar / Martin Pyco Rausch
Adela a Pyco počas prvej SuperStar / Martin Pyco Rausch — Foto: TASR/Martin Baumann; Facebook - Pyco

Jeho snom bolo, aby mohol po štyridsiatke odísť na dôchodok.

„Ty si sa narodil pod šťastnou hviezdou,“ hovorila mu ešte ako malému chlapcovi mama a on jej slovám uveril. Martin Pyco Rausch bol dlhé roky obľúbeným moderátorom a hoci mnohí fanúšikovia pred rokmi verili, že bude tvoriť pár s Adelou a moderovania sa nikdy nevzdá, život to zariadil inak. Dnes ho poznáme najmä ako autora receptov a kuchárskych kníh, na ktoré Slováci nedajú dopustiť. Jeho sny o súkromí znejú jednoducho.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=871007721065057&set=pb.100044675106622.-2207520000&type=3

Mladý vegetarián

Bol jednotkárom, ktorý sa nemusel ani učiť a mnohí si mysleli, že jeho budúcnosť bude pri zvieratách. Už v tínedžerskom veku sa totiž vzdal mäsa, pretože nedokázal pochopiť, ako niekto môže chovať domáce zvieratá len na to, aby ich potom zjedol.

„Ja si myslím, že mám traumatické zážitky z detstva, pretože zvieratká, ktorým som dával mená – králikom, sliepkam, každému jednému tvorovi, ktorý bol u babky na dvore a potom, keď som zistil, že ten už je v kastróle a tamtú strelia do hlavy, tak ja som to vypúšťal z chlieva, alebo som im chodil hovoriť: Nejedz tú kukuricu nasilu, lebo keď budeš tučná hus, tak v septembri ťa... o to im ide, budú hody,“ spomínal v relácii Zvedavá Zuza na časy, keď bol asi osemročných chlapcom.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/MRPYCO/posts/pfbid02KANbtio1awGhvmq7b68sphn4DTTEp8XCfphXqafvtpTMLTuY6moSsxjPzPy7znnZl

Keď sa mal na konci základnej školy rozhodnúť, kam bude viesť jeho cesta ďalej, nenašiel pre seba lepšiu školu ako hotelová akadémia. Vďaka päťročnému štúdiu sa úspešne vyhýbal povinnej vojenskej službe. Viac ako o práci v hoteli sníval o tom, že raz bude hudobným redaktorom v rádiu. Ako dieťa z Petržalky mal totiž blízko k rakúskym hraniciam a na rádiu chytal rôzne rakúske vysielania.

Z neho moderátor nebude!

„Takí interpreti ako Madonna alebo Michael Jackson sa u nás v takom rozsahu nevyskytovali a ja som ich mal odpočúvaných práve z týchto staníc. Ako 15-ročný som sa osmelil ísť do prvého súkromného rádia a uchádzal som sa o prácu hudobného redaktora,“ spomínal Pyco v minulosti pre Aktuálne. Keď prišiel ako tínedžer klopať na dvere rádia, povedali mu, nech sa vráti, keď začne zarastať, no on sa nedal.

V rádiu najskôr prekladal správy, počítal hlasy do hitparády a nebyť Olinky Záblackej, asi by ho nikto nikdy nedonútil sadnúť si za mikrofón. Dodnes si spomína, ako sa kolega Arieli vtedy chytal za hlavu a hovoril: „Z neho moderátor nebude!“

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…