Dobré noviny
Zostávajú už iba posledné hodiny. Ak nestíhate podať daňové priznanie, máte ešte jednu možnosť
TASR
TASR

Zostávajú už iba posledné hodiny. Ak nestíhate podať daňové priznanie, máte ešte jednu možnosť

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/Marko Erd, Radovan Stoklasa

Daňové priznanie si môžete aj odložiť na neskôr.

Máte na to už iba jeden deň, preto by ste sa mali radšej poponáhľať. Reč je o povinnosti podať daňové priznanie a zaplatiť daň. Aj z tohto dôvodu sa prispôsobujú aj daňové úrady po celom Slovensku, ktoré dnes budú mať predĺžené úradné hodiny.

Predĺžené hodiny

Ako pripomenul vedúci komunikačného oddelenia Finančnej správy (FS) Radoslav Kozák, daňové priznanie treba podať a daň zaplatiť do 2. apríla, inak vám hrozí pokuta. Daňové úrady preto budú v posledný termín ľuďom k dispozícii od 6.00 h do 18.00 h.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/FinancnaSprava/posts/pfbid0KnhmYjjGHM31qNqTmbDeMztPMN6BvcANoUbgPQ6FSZBDwj3y2cMBnqrtFEaBB4Sdl

V utorok bude pri daňovom úrade v bratislavskej Petržalke k dispozícii aj mobilná kancelária. Daňové priznanie tu bude možné odovzdať priamo z auta, a to v čase od 8.00 h do 18.00 h. Predĺžené hodiny bude mať aj Centrum podpory pre dane (call centrum) FS.

Predĺženie lehoty

Pokiaľ nestíhate podať daňové priznanie, finančnej správe musíte oznámiť predĺženie lehoty. Oznámenie o predĺžení lehoty musí byť taktiež podané najneskôr do 2. apríla elektronicky alebo na miestne príslušný daňový úrad osobne alebo poštou, ak daňovník nie je povinný komunikovať s FS elektronicky. Oznámenie nestačí poslať mailom.

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?