Dobré noviny
Mal 24 hodín na to, aby nezomrel. Facundo Arana svoju Maríu požiadal o ruku na vrchole sveta
Simona Gálová
Simona Gálová

Mal 24 hodín na to, aby nezomrel. Facundo Arana svoju Maríu požiadal o ruku na vrchole sveta

Facundo Arana a Natalia Oreiro / Facundo s manželkou Maríou
Facundo Arana a Natalia Oreiro / Facundo s manželkou Maríou — Foto: Promo fotografia Rany z lásky (Pol-Ka Producciones); Instagram - @facundoaranatagle

Klebety, že chodí s Nataliou Oreiro, hercom spôsobili problémy.

„Chcem s tebou prežiť zvyšok svojho života, chcem vedľa teba zomrieť a chcem, aby sme mali deti.“ To boli slová, ktoré Facundo Arana povedal na prvom rande svojej budúcej manželke Maríi, s ktorou je vyše 12 rokov. Hviezdu telenoviel fanúšikovia celé roky spájali s kolegyňou Nataliou Oreiro, no klebety o tom, že sú milencami, im spôsobili iba samé problémy. Seriálový Ivo, ktorého si zamilovali aj diváci na Slovensku, našiel svoje šťastie pri žene, ktorú požiadal o ruku na vrchole sveta. Pár hodín predtým pritom hrozilo, že neprežije.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa F A C U N D O (@facundoaranatagle)

Otec pre deti obetoval prácu

Facundo sa narodil v argentínskom Buenos Aires do rodiny právnika Jorgeho a športovkyne Matildy. Práve otec bol pre Facunda obrovským vzorom, pretože si vždy išiel za svojím cieľom – stal sa špecialistom na námorné právo, neskôr bol sudcom a univerzitným profesorom, ktorý celý svoj život zasvätil práci. Práve to však bolo v rodine aj kameňom úrazu.

„Jedného dňa, keď som mal 12 rokov, si učiteľka zavolala môjho otca do školy,“ spomínal na sociálnych sieťach Facundo. „Pozrite, pán doktor, vášmu synovi chýba otec,“ povedala učiteľka otcovi, ktorý len v tichosti počúval.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa F A C U N D O (@facundoaranatagle)

„V ten večer sa vrátil domov, porozprával sa s mojou matkou, ako sudca dal výpoveď a zobral nás všetkých spolu na pláž chytať ryby,“ prezradil. Otec mu nikdy nepovedal, prečo sa rozhodol pre taký radikálny krok, ako je výpoveď. „Až po rokoch som si to uvedomil,“ spomínal Facundo, ktorému bol otec oporou aj vtedy, keď mu ako 17-ročnému diagnostikovali rakovinu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa F A C U N D O (@facundoaranatagle)

Zomrel by za ne

Tínedžerovi diagnostikovali Hodgkinov lymfóm, zhubné ochorenie lymfatického systému. V tom čase sníval o tom, že sa stan slávnym saxofonistom, no všetky jeho predstavy o budúcnosti sa zrútili ako domček z kariet. „Doktor Santiago Pavlosky sa ku mne správal, akoby som bol jeho vlastný syn a takto sa správal ku každému. Liečili ma úplne úžasní lekári,“ hovoril v argentínskej televízii Telefe.

Facundovi boli oporu rodičia, kamaráti, ale aj jeho tri sestry. „Neviem, či by som prežil, keby niektorá z mojich sestier mala lymfóm. Zomrel by som za ne,“ priznal herec, ktorý podstupoval chemoterapie a rádioterapie 11 mesiacov a ďalších päť rokov bol pod drobnohľadom lekárov.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?