Dobré noviny
K televízorom si sadlo 100 miliónov ľudí a padol rekord. Legendárny M.A.S.H sa skončil tak, ako nečakali
Pavol Hirka
Pavol Hirka

K televízorom si sadlo 100 miliónov ľudí a padol rekord. Legendárny M.A.S.H sa skončil tak, ako nečakali

— Foto: Wikipedia/CBS, Reprofoto YouTube

Prečítajte si zaujímavosti o seriáli, ktorí milujú milióny ľudí.

Keď ho začali vysielať, najskôr veľa úspechu nezožal a trvalo dlho, kým si k nemu cestu našli aj diváci. Našťastie, tvorcovia sa nevzdali, vytrvali a urobili dobre. Zo seriálu M*A*S*H sa totiž stal jeden z najsledovanejších seriálov všetkých čias. Pred niekoľkými dňami, 28. februára, uplynulo už 41 rokov od odvysielania poslednej epizódy. Bola rekordná a tvorcovia si na jej záver pripravili prekvapenie, na ktoré fanúšikovia spomínajú dodnes.

Kultové postavy a posledná časť

Seriál z prostredia kórejskej vojny je fenoménom aj v súčasnosti a s obľubou si k nemu ľudia sadajú aj napriek tomu, že ho už mnohokrát videli. Charizmatickí a vtipní chirurgovia Hawkeye Pierce a B.J. Hunnicutt, navonok arogantná, no vnútri starostlivá a citlivá majorka Houlihanová, desiatnik Klinger, ktorý sa usiloval dostať domov vtipnými spôsobmi, či prísny kapitán Potter sa stali kultovými postavami.

Seriál sa vysielal od roku 1972 do roku 1983 a okrem niekoľkých hlavných postáv sa zmenilo aj jeho vyznenie. Hoci sa autori už ani na začiatku nebáli ukazovať krutosti vojny, až po odchode spolutvorcu Larryho Gelbarta a výkonného producenta Gena Reynoldsa sa seriál viac posunul k dráme, hoci, samozrejme, vtipné hlášky ostali. Záver seriálu, ktorý mal dokopy 256 epizód, potom 28. februára 1983 so zatajeným dychom očakávali celé Spojené štáty.

A potom na takmer úplnom konci prišiel okamih, ktorý mnohých prekvapil - Hawkeye totiž majorke Houlihanovej venoval naozaj vrúcny a takmer 30 sekúnd trvajúci bozk.

Prečítajte si zaujímavosti o seriáli, ktorí milujú milióny ľudí.

7. Rekordná sledovanosť

Poslednú epizódu si pozrelo takmer 106 miliónov ľudí, čo bol v tej dobe rekord. Išlo o najsledovanejšie televízne vysielanie, čo sa zmenilo až v roku 2010, keď ho prekonal Superbowl, finále sezóny amerického futbalu. Tri minúty po skončení epizódy sa spotreba vody v New Yorku zvýšila o 1 350 000 000 litrov - väčšina ľudí si totiž návštevu toalety nechala, samozrejme, po konci.

6. Počas nakrúcania horelo

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.

Časť 1 / 3

Už ste čítali?