Dobré noviny
Hustá polievka je ako životabudič. Na jednu ingredienciu v recepte Zdena Studenková nedá dopustiť
Alexandra Hercegová
Alexandra Hercegová

Hustá polievka je ako životabudič. Na jednu ingredienciu v recepte Zdena Studenková nedá dopustiť

Polievka je podľa herečky veľmi sýta a pritom ľahká.
Polievka je podľa herečky veľmi sýta a pritom ľahká. — Foto: TASR/Štefan Puškáš, Unsplash/Max Griss

Jedna ingrediencia polievku dobre zahustí.

Jej najväčšou kuchárskou školou bol čas, kedy mama odišla na dovolenku. Tesne predtým si spolu sadli za stôl, mama mladej Zdene Studenkovej nadiktovala recepty na jej obľúbené jedlá a tá sa mohla pustiť do varenia.

Žiadne prísne diéty

„Moje prvé pokusy neboli jednoduché, veď taká zápražka poriadne zamotá hlavu aj skúsenej kuchárke. Ale viac-menej úspešne som vtedy vyskúšala všetky recepty,“ prezradila v minulosti denníku SME. Jej recepty sú overené časom a o mnohé z nich sa podelila aj vo svojich kuchárskych knihách. Vyhýba sa plytvaniu, nemá rada stereotyp a rada experimentuje.

Dobre a chutne sa dá podľa ikonickej herečky jesť aj bez zahustených polievok alebo výdatných smažených jedál. Ľudia sú mnohokrát prekvapení, že sa stravuje normálne a nedrží žiadne výrazne prísne diéty. „Cvičím, aby som mohla jesť. Nemyslite si, že nemávam absťáky na sladké,“ priznáva vo svojej knihe Recepty se špetkou hereckého koření.

V nej sa podelila aj o svoj osvedčený liek na meniace sa ročné obdobia. S prichádzajúcou jarou totiž podľa nej treba do jedálnička zaradiť pokrmy bohaté na živiny. „Túto polievku varím vždy na jar, je veľmi sýta a pritom ľahká. Labužníci so mnou budú súhlasiť, že je tým pravým životabudičom a chutným liekom na jarnú či inú únavu,“ prezradila herečka.

Jarná polievka Zdeny Studenkovej

Recept nájdete na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?