Dobré noviny
Pavel Kravec venuje svoj zlatý padák Rómom a dôchodcom
SITA
SITA

Pavel Kravec venuje svoj zlatý padák Rómom a dôchodcom

Bývalý šéf železníc Pavel Kravec, ktorý dostal odstupné 170-tisíc eur, sa peňazí vzdal. Nechce, aby jeho osoba bola prostriedkom politického boja.

BRATISLAVA 16. júla - Bývalý generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a.s. Pavel Kravec sa rozhodol vrátiť takzvaný zlatý padák a dať ho na dobročinné projekty rôzneho zamerania.

Ako v pondelok oznámil, začal s jeho využitím na projekty, ktoré sú určené železničiarom, občanom v hmotnej núdzi, Rómom, ako aj deťom, mládeži, žiakom a študentom, dôchodcom, kultúre a na iné dobročinné projekty.

Kravec po tom, čo ho minister dopravy Ján Počiatek odvolal, dostal odstupné vo výške okolo 170 tisíc eur.

"Pre túto formu vzdania sa zlatého padáku som sa rozhodol na základe jeho právnej podstaty a intervencie občanov, ktorí sa vo svojich stanoviskách síce vyjadrovali kriticky k jeho výške, ale zároveň zdôrazňovali jeho legitimitu, moje právo na rozhodnutie o jeho použití a zneužívanie mojej osoby ako prostriedku politického boja medzi stranami," uviedol Kravec.

O rozdelení "zlatého padáku" chce verejnosť informovať po ukončení projektov v závere tohto roka. Kravec bol na čele ZSSK ako straníckym nominant KDH pri ministrovi dopravy a predsedovi hnutia Jánovi Figeľovi.

Po zverejnení kauzy neprimerane vysokého odstupného sa členstva v KDH vzdal spolu s ďalším bývalým vedúcim manažérom v uvedenej spoločnosti Pavlom Tarcalom. Ten mal po odchode dostať 107 tis. eur a peniaze mal tiež vrátiť.

Vysoké odstupné dostali aj ďalší nominanti KDH, ktorí však neboli členmi strany. Bývalý podpredseda ZSSK Jaroslav Paulický mal dostať 135 tis. eur, odvolaná šéfka Slovenskej pošty, a.s. Marcela Hrdá takmer 178 tis. eur a bývalý generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. Pavol Ďuriník 96 tis. eur.

Už ste čítali?