Jedno z najobľúbenejších rekreačných miest v Bratislave sa zmení. Vyrastie tam vyhliadka aj s promenádou
Barbora Kullačová
Barbora Kullačová

Jedno z najobľúbenejších rekreačných miest v Bratislave sa zmení. Vyrastie tam vyhliadka aj s promenádou

Cvičnú lúku na bratislavskom Kamzíku navštevuje počas celého roka mnoho výletníkov aj cyklistov.

Na jednom z najobľúbenejších rekreačných miest v hlavnom meste vznikne ďalšia veľká atrakcia pre výletníkov. Na Kamzíku postavia vyhliadku aj s promenádou. Mesto v projekte, ktorý ohlásilo pred niekoľkými mesiacmi, napreduje.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/mib.bratislava/photos/a.1333693250117746/1991630374324027

Vyhliadka na vrchnom podlaží

Cieľom projektu, ktorý je súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Bratislavy, je poskytnutie bezpečného územia na rekreáciu a zároveň zvýraznenie prírodných kvalít. Podľa Metropolitného inštitútu Bratislavy je územie Cvičnej lúky na Kamzíku dokonalým miestom na oddych a rekreáciu. Je navštevované mnohými cyklistami ale aj pešími návštevníkmi, pre ktorých bude zrealizovanie tohto projektu prínosom. Na tomto rekreačnom území sa môžete tešiť na viaceré novinky. Pribudne osvetlenie, mobiliár a nový informačný systém.

Podľa Záväzného stanoviska chce mesto upravovať územie od konečnej autobusovej zastávky "Cesta na Kamzík" až po objekt EXPO Koliba. Projekt sa delí na dve hlavné časti. Prvou je verejný priestor promenády, druhou objekt odpočívadla s vyhliadkou.

Návrh samotnej plošiny pochádza od architektonického ateliéru Panthograph. Konštrukcia odpočívadla s vyhliadkou bude pripomínať písmeno U a bude obsahovať dve podlažia. Zatiaľ čo na vrchnom podlaží sa môžu návštevníci kochať výhľadom, na spodnom si budú môcť kúpiť drobné občerstvenie a užiť si voľnočasové spoločenské aktivity. Napríklad aj športovo-kultúrny program. Konštrukcia vyhliadky bude najmä z ocele a borovicového dreva.

Opravia budovu, vylepšia aj posedenie

V bratislavskom lesoparku vynovia aj ďalšie miesto. Bufet pri amfiteátri na Partizánskej lúke začnú tento týždeň rekonštruovať. Budova po 15 rokoch získa kvalitnejší interiér, opraví sa tam všetko od podláh cez elektrinu, vodu až po vzduchotechniku a vybavenie kuchyne. Náklady sú vyčíslené na vyše 300.000 eur. Informovala o tom TASR.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3144308162468182&id=1557221591176855

"Vylepšíme aj posedenie v exteriéri. Po oprave bufetu tu pribudne aj zastrešenie, ktoré bude svojou farbou odkazovať na neďaleký Červený most. Steny bufetu obložíme červeným smrekom," priblížil bratislavský magistrát.

Opravou prejdú aj okolité povrchy a pribudnú tam nové stromy. Obnova bufetu počíta s ekologickou formou prevádzky, minimálnym odpadovým hospodárstvom aj minimálnymi energetickými nárokmi na prevádzku. "Po skončení prác sa uskutoční verejná súťaž na prevádzkovateľa bufetu a počas júna by mohol byť bufet opäť otvorený," spresnilo mesto.

Projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov v Bratislave s názvom Živé miesta. Pri obnovenom bufete plánujú vybudovať aj klzisko zo syntetického ľadu. Slúžiť má na rekreačné korčuľovanie návštevníkov bratislavských mestských lesov, ktoré vzhľadom na použitú technológiu plochy klziska nemá byť obmedzené len na zimnú sezónu.

 

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…