Dobré noviny
Jedno z najobľúbenejších rekreačných miest v Bratislave sa zmení. Vyrastie tam vyhliadka aj s promenádou
Barbora Kullačová
Barbora Kullačová

Jedno z najobľúbenejších rekreačných miest v Bratislave sa zmení. Vyrastie tam vyhliadka aj s promenádou

Cvičnú lúku na bratislavskom Kamzíku navštevuje počas celého roka mnoho výletníkov aj cyklistov.

Na jednom z najobľúbenejších rekreačných miest v hlavnom meste vznikne ďalšia veľká atrakcia pre výletníkov. Na Kamzíku postavia vyhliadku aj s promenádou. Mesto v projekte, ktorý ohlásilo pred niekoľkými mesiacmi, napreduje.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/mib.bratislava/photos/a.1333693250117746/1991630374324027

Vyhliadka na vrchnom podlaží

Cieľom projektu, ktorý je súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Bratislavy, je poskytnutie bezpečného územia na rekreáciu a zároveň zvýraznenie prírodných kvalít. Podľa Metropolitného inštitútu Bratislavy je územie Cvičnej lúky na Kamzíku dokonalým miestom na oddych a rekreáciu. Je navštevované mnohými cyklistami ale aj pešími návštevníkmi, pre ktorých bude zrealizovanie tohto projektu prínosom. Na tomto rekreačnom území sa môžete tešiť na viaceré novinky. Pribudne osvetlenie, mobiliár a nový informačný systém.

Podľa Záväzného stanoviska chce mesto upravovať územie od konečnej autobusovej zastávky "Cesta na Kamzík" až po objekt EXPO Koliba. Projekt sa delí na dve hlavné časti. Prvou je verejný priestor promenády, druhou objekt odpočívadla s vyhliadkou.

Návrh samotnej plošiny pochádza od architektonického ateliéru Panthograph. Konštrukcia odpočívadla s vyhliadkou bude pripomínať písmeno U a bude obsahovať dve podlažia. Zatiaľ čo na vrchnom podlaží sa môžu návštevníci kochať výhľadom, na spodnom si budú môcť kúpiť drobné občerstvenie a užiť si voľnočasové spoločenské aktivity. Napríklad aj športovo-kultúrny program. Konštrukcia vyhliadky bude najmä z ocele a borovicového dreva.

Opravia budovu, vylepšia aj posedenie

V bratislavskom lesoparku vynovia aj ďalšie miesto. Bufet pri amfiteátri na Partizánskej lúke začnú tento týždeň rekonštruovať. Budova po 15 rokoch získa kvalitnejší interiér, opraví sa tam všetko od podláh cez elektrinu, vodu až po vzduchotechniku a vybavenie kuchyne. Náklady sú vyčíslené na vyše 300.000 eur. Informovala o tom TASR.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3144308162468182&id=1557221591176855

"Vylepšíme aj posedenie v exteriéri. Po oprave bufetu tu pribudne aj zastrešenie, ktoré bude svojou farbou odkazovať na neďaleký Červený most. Steny bufetu obložíme červeným smrekom," priblížil bratislavský magistrát.

Opravou prejdú aj okolité povrchy a pribudnú tam nové stromy. Obnova bufetu počíta s ekologickou formou prevádzky, minimálnym odpadovým hospodárstvom aj minimálnymi energetickými nárokmi na prevádzku. "Po skončení prác sa uskutoční verejná súťaž na prevádzkovateľa bufetu a počas júna by mohol byť bufet opäť otvorený," spresnilo mesto.

Projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov v Bratislave s názvom Živé miesta. Pri obnovenom bufete plánujú vybudovať aj klzisko zo syntetického ľadu. Slúžiť má na rekreačné korčuľovanie návštevníkov bratislavských mestských lesov, ktoré vzhľadom na použitú technológiu plochy klziska nemá byť obmedzené len na zimnú sezónu.

 

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…