Ľuďom v núdzi má pomôcť online poradňa
SITA
SITA

Ľuďom v núdzi má pomôcť online poradňa

Návštevníkom portálu je k dispozícii v online poradni šesť odborníkov z oblasti psychológie, právneho, zdravotného a sociálneho poradenstva.

BRATISLAVA 14. júla - Online poradňa určená mladým ľuďom je prvým projektom novovzniknutého občianskeho združenia s názvom Inštitút prijatia, ktoré práve v týchto dňoch štartuje svoju činnosť.

Pre agentúru SITA to uviedla Janka Graňáková zo združenia.

Poradňa chce pomáhať mladým objaviť ich vlastný potenciál a tiež chce pomôcť riešiť ich problémy prostredníctvom anonymnej online poradne, ktorej cieľom je tiež pomôcť mladým ľuďom osobným prístupom.

"V živote sa občas niekto zasekne a je potrebné s tým niečo urobiť, pričom opraviť ľudský život je veľmi ťažké. Jeden človek na komplikované problémy jednoducho nestačí sám a potrebuje radu," priblížil zmysel chatovej poradne IPcko.sk autor projektu Marek Madro s dodatkom, že vtedy je dobré mať po svojom boku človeka, ktorý pomôže, podá pomocnú ruku, vypočuje a poradí.

Návštevníkom portálu IPcko.sk je k dispozícii v online poradni momentálne šesť odborníkov z oblasti psychológie, právneho, zdravotného a sociálneho poradenstva. Väčšina z nich sú študenti a dobrovoľníci.

"Tí budú na tomto portáli vo funkcii kamarátov. Pri riešení konkrétnych problémov, majú možnosť konzultovať s odborníkmi, z danej oblasti problému. Úlohou dobrovoľníkov je vytvárať priateľstvá a premosťovať priateľskú podporou s odborným poradenstvom,“ vysvetlil Madro.

Pre študenta psychológie Patrika je táto skúsenosť školou života, pretože denne pomôže online chatom viacerým ľuďom.

"Spoznávam príbehy ľudí, ktorí vyhľadajú našu poradňu, lebo v minulosti sa mi tiež stali situácie, keď som potreboval podporu nejakého kamaráta a IPčko mladým túto možnosť ponúka inovatívne a veľmi citlivým spôsobom," uviedol pre agentúru SITA Patrik Kopec.

Veľký záujem o online poradňu prekvapil samotného autora projektu. Poradňu podľa jeho slov spustili pred týždňom a denne robia už okolo 30 krízových intervencií.

"Mladí ľudia vyhľadávajú pomoc hlavne v oblasti vzťahov a oslovili nás aj drogovo závislí. Tento projekt vznikol na základe doterajších skúseností a vieme, že takýto typ poradenstva úplne absentuje," informoval autor a dodal, že online poradenstvá existujú už v rôznych podobách. Ich nevýhodou však je, že sú spoplatnené a zdĺhavé.

"IPcko.sk sa od ostatných líši hlavne v osobnom prístupe ku každému návštevníkovi a ponúka možnosť veľmi rýchlo nájsť podporu pre riešenie problému,“ dodal.

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…