Dobré noviny
Speváčka Florence Welch sa musí liečiť, stratila hlas
SITA
SITA

Speváčka Florence Welch sa musí liečiť, stratila hlas

Speváčka skupiny Florence and the Machine zrušila koncerty, lekári jej povedali, že pre zranenie hlasiviek minimálne týždeň nemôže spievať.

BRATISLAVA 12. júla - Líderka britskej formácie Florence and the Machine Florence Welch musela pre zranenie hlasiviek zrušiť svoje vystúpenia na festivaloch Benicassim v Španielsku a Optimus Alive! v Portugalsku.

"Áno, je to pravda, nakoniec sa to stalo, stratila som hlas. Poranila som si hlasivky a povedali mi, že týždeň nemôžem spievať. Skutočne som zacítila, ako niečo prasklo, bolo to veľmi strašidelné," uviedla na Twitteri.

"Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom. Aj tak som zúfalo chcela vystupovať, ale povedali mi rezolútne nie, ak si hlasivky nechcem poškodiť natrvalo. Dúfam, že vám to v budúcnosti vynahradím," napísala. Neskôr sa fanúšikom poďakovala za ich podporu a odkazy, v ktorých jej želajú skoré uzdravenie.

Formácia Florence and the Machine vznikla v roku 2007 v Londýne. V ankete talentov BBC Sound of 2009 skončila na treťom mieste a už o necelé dva mesiace si prevzala Brit Award v kategórii Critic\'s Choice. V lete toho istého roku sa prezentovala debutovým albumom Lungs (2009), s ktorým ovládla britský rebríček. Kapela zaň vo februári 2010 dostala Brit Award, tentoraz v najprestížnejšej kategórii Album roka.

Z debutovej nahrávky nominovanej aj na prestížnu Mercury Prize vydala single Kiss with a Fist, Dog Days Are Over, Rabbit Heart (Raise It Up), Drumming Song, Cosmic Love a You\'ve Got the Love. V roku 2010 sa ich debut dostal na trh ako dvojCD pod názvom Between Two Lungs, doplnený bol o živé verzie skladieb, ich remixy a ďalší bonusový materiál.

Z tohto albumu vydali Florence and the Machine singel Heavy in Your Arms. Na úspech prvotiny nadviazali štúdiovkou Ceremonials (2011) obsahujúcou single What the Water Gave Me, Shake it Out, No Light, No Light, Never Let Me Go a Spectrum (Say My Name).

Skupina album nahrávala v slávnych Abbey Road Studios v Londýne, ako producent je pod ním podpísaný Paul Epworth. Vo februári sa Florence and the Machine tešili z dvoch cien magazínu NME.

Už ste čítali?