Dobré noviny
Naša práca vyšla nazmar, tvrdí Marián Gáborík
SITA
SITA

Naša práca vyšla nazmar, tvrdí Marián Gáborík

Slovenský hokejista si myslí, že v posledných dvoch zápasoch v sérii z New Jersey boli "jazdci" lepším tímom, z prehry sa však chce spolu so spoluhráčmi poučiť.

NEW YORK 28. mája - Hokejisti New York Rangers si na ďalší Stanleyho pohár budú musieť ešte rok počkať, v boji o konferenčný titul nestačili na New Jersey a sú von z hry o prestížnu trofej.

Po šiestich rokoch bude finále Stanleyho pohára bez slovenského zástupcu, keďže v súčasných kádroch Devils a Los Angeles nefiguruje ani jeden hráč spod Tatier. Rangers odohrali s New Jersey vyrovnanú sériu, prehrali však 2:4.

V tejto sezóne bol oporou Rangers Marián Gáborík. Slovák v základnej časti strelil 41 gólov a bol najlepším kanonierom mužstva.

V play-off sa presadil päťkrát, v sérii proti Devils len raz. "Vedeli sme, proti komu nastupujeme. Myslím si, že v posledných dvoch stretnutiach série sme boli lepším mužstvom, ale na úspech to nestačilo," povedal v rozhovore pre New York Times Marián Gáborík.

Hokejista, ktorý do Rangers prišiel v roku 2009 a podpísal 5-ročný kontrakt na 37,5 milióna dolárov, nedostával v súbojoch finále Východnej konferencie na ľade toľko voľného priestoru ako v predchádzajúcich dvoch sériách s Ottawou a Washingtonom. Devils sa prezentovali tvrdou fyzickou hrou a dôsledným bránením.

Gáboríkovi pomohol príchod Brada Richardsa do tímu. Rangers sa z roka na rok zlepšujú a 30-ročný Slovák v tom vidí veľkú nádej. "Máme za sebou výbornú jazdu. Každý, nielen nováčikovia, ale aj skúsení hráči, sa môžu poučiť. Musíte využívať každú príležitosť, ktorú dostanete. Je zlé, že tentoraz naša práca vyšla nazmar," dodal pre NY Times Gáborík.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…