Dobré noviny
Stanley cup je v Banskej Bystrici, Handzuša odvezie Homola
SITA
SITA

Stanley cup je v Banskej Bystrici, Handzuša odvezie Homola

V Trenčíne aj Banskej Bystrici je pripravený bohatý sprievodný program - rôzne súťaže, dražby či vystúpenia hudobných kapiel.

Auto odšoféruje Matej Homola

Jeden z najúspešnejších automobilových slovenských jazdcov súčasnosti Matej Homola bude vo štvrtok voziť víťaza hokejového Stanleyho pohára Michala Handzuša po Banskej Bystrici na luxusnom vozidle BMW M6 Cabrio s výkonom 560 koní.

Pilot bojujúci o titul majstra Európy v seriáli cestovných automobilov FIA ETCC bude osobným šoférom 36-ročného majstra sveta z Göteborgu 2002 počas slávnostného programu, v ktorom na banskobystrickom Námestí SNP predstaví fanúšikom cennú hokejovú trofej.

"Voziť Michala Handzuša a Stanleyho pohár v jednom aute je niečo neuveriteľné. Toto sa mi ani nesnívalo a veľmi sa na to teším, takisto aj na atmosféru v Banskej Bystrici. Michal je pre mňa veľkou inšpiráciou a potvrdením, že ak ideš za svojim cieľom a drieš na sebe, tak aj sny sa plnia. Napiť sa z neho, vlastne aj dotknúť sa ho, bude pre mňa veľkou cťou," uviedol Homola.

BANSKÁ BYSTRICA / TRENČÍN 8. augusta - Hokejový Stanleyho pohár je už na Slovensku.

Do Banskej Bystrice za Michalom Handzušom ho priviezol z Prahy vrtuľník, ktorý o 14.30 h pristál pred pamätníkom Slovenského národného povstania.

Skorší príchod oproti plánu zaskočil i samotného útočníka Chicaga Blackhawks, ktorý si trofej osobne prevzal a za pomoci najbližšieho priateľa Jaroslava Majzela ho zdvihol prvýkrát pod Urpínom nad hlavu.

V Banskej Bystrici slávna trofej ešte nebola.

"Chceli sme utajiť príchod Stanleyho pohár, pretože sme sa báli, či to zvládneme organizačne, ak by o tom ľudia vedeli. Chceli sme, aby pohári prišiel v pokoji. Najväčšie oslavy nás čakajú na námestí. Nevadí mi, že prvé stretnutie s pohárom bolo komornejšie. Bol to super pocit dvihnúť pohár nad hlavu. Je to magnet. Mal som obavy, ako ho zdvihnem. Môžem ho zdvihnúť s pomocou najbližších. Som rád, že ho môžem mať v Banskej Bystrici nad hlavou. Koľkokrát bude pri mne, toľkokrát ho budem chcieť zdvihnúť. Budem si musieť pozor, aby som to neprehnal," uviedol Michal Handzuš, ktorý si momentálne doliečuje po operácii ruku. Práve zdravotné problémy ho limitujú pri dvíhaní trofeje nad hlavu.

Banskobystričan absolvuje po stretnutí s fanúšikmi na Námestí SNP v Banskej Bystrici aj súkromnú párty. V piatok pôjde s trofejou do Rooseveltovej nemocnice za detskými pacientmi a potom ju ukáže mladým hokejistom na zimnom štadióne a na hokejbalovom ihrisku základnej školy na Golianovej ulici, ktorú navštevoval. Na tomto ihrisku sa odohrá aj hokejbalový zápas medzi žiakmi z Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi.

"Nie som nervózny zo samotných akcií. Obával som sa iba toho, ako a kedy pohár príde a ako to všetko zorganizujem. Teraz mám iba obavy, či budú ľudia spokojní. Je to veľký deň pre mňa i moju rodinu a chcem, aby každý z mojich najbližších dostal pomyselný kúsok Stanleyho pohára. Na každého to asi nevyjde a to je to najsmutnejšie. Bohužiaľ, inak sa nedá. Pohár mám iba 24 hodín," uviedol Michal Handzuš.

Pred príchodom Stanleyho pohára do Banskej Bystrice slovenský hokejový reprezentant komunikoval so spoluhráčom z Čiech Michalom Rozsívalom, ktorý si trofej vychutnával od stredy. Obaja hokejisti Chicaga spolu telefonovali. "Volali sme si dnes ráno. Popísal mi svoje pocity, hovoril mi, že je to super a mám si to s pohárom užiť. Je to však veľmi rýchle, ako šprint. Napriek tomu je to paráda a verím, že podobné pocity budem mať aj ja," dodal Handzuš.

Stanleyho pohár zavíta do Trenčína v piatok večer a Marián Hossa pre cennú trofej naplánoval súkromnú akciu. Verejnosti ho už druhýkrát v kariére ukáže až v sobotu popoludní. Od 17.00 h bude program na trenčianskom Zimnom štadióne Pavla Demitru. "Aj Marcel Hossa by bol veľmi rád pri tom, keď jeho brat ukáže Trenčínu pohár už druhý raz, ale nejde to. Žiaľ, povinnosti v jeho klube Dinamo Riga mu to neumožnia," cituje denník Šport Petra Neveriša, európskeho agenta Mariána Hossu.

V oboch lokalitách, Trenčíne aj Banskej Bystrici, je pripravený bohatý sprievodný program - rôzne súťaže, dražby či vystúpenia hudobných kapiel.

Prehľad slovenských hokejistov, ktorí získali Stanleyho pohár:

1961 - Stan Mikita (Chicago Blackhawks)

2003 - Jiří Bicek (New Jersey Devils)

2004 - Martin Cibák (Tampa Bay Lightning)

2008 - Tomáš Kopecký (Detroit Red Wings)

2009 - Miroslav Šatan (Pittsburgh Penguins)

2010 - Marián Hossa a Tomáš Kopecký (Chicago Blackhawks)

2011 - Zdeno Chára (Boston Bruins)

2013 - Marián Hossa a Michal Handzuš (Chicago Blackhawks)

Už ste čítali?