Herečka Andie MacDowell si opäť zahrá so svojou dcérou
SITA
SITA

Herečka Andie MacDowell si opäť zahrá so svojou dcérou

Andie MacDowell bude hrať vo filme Mother\'s Day so svojou dcérou. Film sa bude skladať z 12 príbehov matiek a dcér, ktoré sa budú odohrávať počas Dňa matiek.

BRATISLAVA 3. júla - Americkú herečku Andie MacDowell a jej dcéru Rainey Qualley obsadili do pripravovaného filmu Mother's Day.

Dráma bude mozaikou príbehov dvanástich matiek a ich dcér počas Dňa matiek a zahrajú si v nej i Susan Sarandon a jej dcéra Eva Amurri Martino či Christina Ricci. O scenár sa postará Paul Duddridge, ktorý si zároveň po prvý raz vyskúša réžiu filmu.

Qualley, ktorá sa na tohtoročnom udeľovaní filmových a televíznych cien Zlatý glóbus zhostila úlohy Miss Golden Globe, si so svojou slávnou mamou zahrala aj v snímke Mighty Fine (2012).

Andie MacDowell začínala ako modelka, pózovala napríklad pre časopis Vogue a kampane spoločností Yves Saint Laurent alebo Armani. Pracovala s fotografmi ako Bruce Weber, Richard Avedon či Helmut Newton. Pozornosť režisérov upútala vďaka reklame pre Calvina Kleina a v roku 1984 prišiel jej filmový debut v podobe role Jane Porter vo filme Tarzan.

Začala sa venovať štúdiu herectva a o päť rokov neskôr dostala ďalšiu dôležitú úlohu - Steven Soderbergh ju obsadil do svojho filmu Sex, lži a video, za výkon v ktorom získala Independent Spirit Award.

Odvtedy o úlohy nemala núdzu a diváci ju videli napríklad vo snímkach Zelená karta (1990), Neuveriteľný deň (1993), Krátke strihy (1993), Štyri svadby a jeden pohreb (1994), Pištoľníčky (1994), Multičlovek (1996), Michael (1996), Harrisonove kvety (2000), Úspešní, bohatí a neverní (2001) alebo Monte Carlo (2011).

Na konte má tri nominácie na Zlatý glóbus udeľované Hollywoodskou asociáciou zahraničných novinárov, ktorá hereckému obsadeniu filmu Krátke strihy vrátane MacDowell udelila Špeciálnu cenu. Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…