Dobré noviny
Herečka Andie MacDowell si opäť zahrá so svojou dcérou
SITA
SITA

Herečka Andie MacDowell si opäť zahrá so svojou dcérou

Andie MacDowell bude hrať vo filme Mother\'s Day so svojou dcérou. Film sa bude skladať z 12 príbehov matiek a dcér, ktoré sa budú odohrávať počas Dňa matiek.

BRATISLAVA 3. júla - Americkú herečku Andie MacDowell a jej dcéru Rainey Qualley obsadili do pripravovaného filmu Mother's Day.

Dráma bude mozaikou príbehov dvanástich matiek a ich dcér počas Dňa matiek a zahrajú si v nej i Susan Sarandon a jej dcéra Eva Amurri Martino či Christina Ricci. O scenár sa postará Paul Duddridge, ktorý si zároveň po prvý raz vyskúša réžiu filmu.

Qualley, ktorá sa na tohtoročnom udeľovaní filmových a televíznych cien Zlatý glóbus zhostila úlohy Miss Golden Globe, si so svojou slávnou mamou zahrala aj v snímke Mighty Fine (2012).

Andie MacDowell začínala ako modelka, pózovala napríklad pre časopis Vogue a kampane spoločností Yves Saint Laurent alebo Armani. Pracovala s fotografmi ako Bruce Weber, Richard Avedon či Helmut Newton. Pozornosť režisérov upútala vďaka reklame pre Calvina Kleina a v roku 1984 prišiel jej filmový debut v podobe role Jane Porter vo filme Tarzan.

Začala sa venovať štúdiu herectva a o päť rokov neskôr dostala ďalšiu dôležitú úlohu - Steven Soderbergh ju obsadil do svojho filmu Sex, lži a video, za výkon v ktorom získala Independent Spirit Award.

Odvtedy o úlohy nemala núdzu a diváci ju videli napríklad vo snímkach Zelená karta (1990), Neuveriteľný deň (1993), Krátke strihy (1993), Štyri svadby a jeden pohreb (1994), Pištoľníčky (1994), Multičlovek (1996), Michael (1996), Harrisonove kvety (2000), Úspešní, bohatí a neverní (2001) alebo Monte Carlo (2011).

Na konte má tri nominácie na Zlatý glóbus udeľované Hollywoodskou asociáciou zahraničných novinárov, ktorá hereckému obsadeniu filmu Krátke strihy vrátane MacDowell udelila Špeciálnu cenu. Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…