Dobré noviny
Peter Bondra navštívil talenty v detskom kempe Igora Libu
SITA
SITA

Peter Bondra navštívil talenty v detskom kempe Igora Libu

Rodák z ukrajinského Lucku počas tréningu rozdával mladým hokejovým adeptom cenné rady priamo na hracej ploche s korčuľami na nohách, v závere predviedol aj svoju najpovestnejšiu činnosť - streľbu.

ČAŇA 18. júla - Hokejová legenda svetového formátu Peter Bondra vo štvrtok osobne navštívila deti z letného kempu hokejovej akadémie Igora Libu v Čani pri Košiciach.

V súčasnosti štyridsaťpäťročný bývalý topkanonier zámorskej NHL (nar. 7. februára 1968) vyhovel prosbe svojho spoluhráča z VSŽ Košice v závere osemdesiatych rokov minulého storočia.

"Keď ma oslovil Igor, tak som si hneď povedal, že podporiť malých hokejistov nie je nikdy zlé. Hokej môžu hrať všade a nemusí ísť len o veľkomestá. Štadiónik v Čani sa mi páči a takéto haly by mali byť v každom mestečku. Čím viac detí dostaneme v útlom veku k hokeju, tým väčšia je potom šanca na vypestovanie kvalitných hráčov. Oceňujem preto prácu Igora Libu, jeho kolegov, ale i ľudí v podobných kluboch po celom Slovensku. Rozšírenie základne je jedinou cestou pre zabezpečenie dobrej budúcnosti nášho hokeja. A musí sa to robiť s takýmito deťmi, pretože ťažko začínať s hokejom ako šesťnásťročný," cituje špecializovaný portál Hokej.sk Petra Bondru, autora víťazného gólu vo finále MS 2002 v Göteborgu.

Rodák z ukrajinského Lucku počas tréningovej jednotky rozdával mladým hokejovým adeptom cenné rady priamo na hracej ploche s korčuľami na nohách, v závere predviedol aj svoju najpovestnejšiu činnosť - streľbu.

"Trénerská práca je lákavá, ale práca pri hokeji si žiada veľa času. Ak ju chcete robiť, tak jej musíte obetovať sto percent. Ja nato ešte v tejto chvíli pripravený nie som, ale do budúcnosti to nevylučujem," prezradil pre Hokej.sk Bondra, ktorý v súčasnosti pracuje pre jednu slovenskú spoločnosť a je aj ambasádorom klubu NHL Washington Capitals. V hlavnom meste USA absolvoval takmer štrnásť sezón v zámorí, pôsobil aj v Ottawe, Atlante a Chicagu.

Už ste čítali?