Peter Bondra navštívil talenty v detskom kempe Igora Libu
SITA
SITA

Peter Bondra navštívil talenty v detskom kempe Igora Libu

Rodák z ukrajinského Lucku počas tréningu rozdával mladým hokejovým adeptom cenné rady priamo na hracej ploche s korčuľami na nohách, v závere predviedol aj svoju najpovestnejšiu činnosť - streľbu.

ČAŇA 18. júla - Hokejová legenda svetového formátu Peter Bondra vo štvrtok osobne navštívila deti z letného kempu hokejovej akadémie Igora Libu v Čani pri Košiciach.

V súčasnosti štyridsaťpäťročný bývalý topkanonier zámorskej NHL (nar. 7. februára 1968) vyhovel prosbe svojho spoluhráča z VSŽ Košice v závere osemdesiatych rokov minulého storočia.

"Keď ma oslovil Igor, tak som si hneď povedal, že podporiť malých hokejistov nie je nikdy zlé. Hokej môžu hrať všade a nemusí ísť len o veľkomestá. Štadiónik v Čani sa mi páči a takéto haly by mali byť v každom mestečku. Čím viac detí dostaneme v útlom veku k hokeju, tým väčšia je potom šanca na vypestovanie kvalitných hráčov. Oceňujem preto prácu Igora Libu, jeho kolegov, ale i ľudí v podobných kluboch po celom Slovensku. Rozšírenie základne je jedinou cestou pre zabezpečenie dobrej budúcnosti nášho hokeja. A musí sa to robiť s takýmito deťmi, pretože ťažko začínať s hokejom ako šesťnásťročný," cituje špecializovaný portál Hokej.sk Petra Bondru, autora víťazného gólu vo finále MS 2002 v Göteborgu.

Rodák z ukrajinského Lucku počas tréningovej jednotky rozdával mladým hokejovým adeptom cenné rady priamo na hracej ploche s korčuľami na nohách, v závere predviedol aj svoju najpovestnejšiu činnosť - streľbu.

"Trénerská práca je lákavá, ale práca pri hokeji si žiada veľa času. Ak ju chcete robiť, tak jej musíte obetovať sto percent. Ja nato ešte v tejto chvíli pripravený nie som, ale do budúcnosti to nevylučujem," prezradil pre Hokej.sk Bondra, ktorý v súčasnosti pracuje pre jednu slovenskú spoločnosť a je aj ambasádorom klubu NHL Washington Capitals. V hlavnom meste USA absolvoval takmer štrnásť sezón v zámorí, pôsobil aj v Ottawe, Atlante a Chicagu.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…