Dobré noviny
Namiesto Godsmack vystúpi na Topfeste skupina Lordi
SITA
SITA

Namiesto Godsmack vystúpi na Topfeste skupina Lordi

Fínska kapela, ktorá v roku 2006 triumfovala v Eurovízii, sa na Slovensku v minulosti ukázala už niekoľkokrát.

BRATISLAVA 29. júna - Na festivale Topfest, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, vystúpi aj fínska hardrocková skupina Lordi.

Formácia na podujatí nahradí americkú kapelu Godsmack. Tá sa na Topfeste nepredstaví pre chorobu speváka Sullyho Ernu.

"Mrzí nás, že sme prišli o Godsmack, ale zdravotné ťažkosti neobchádzajú ani hudobníkov. Napriek tomu som veľmi rád, že sa nám podarilo takmer nemožné - za extrémne krátky čas sme dotiahli príchod iného zahraničného interpreta, skupinu Lordi, ktorá je známa aj v našich končinách a dúfam, že ňou potešíme ľudí a zmiernime aj sklamanie tých, ktorí sa tešili na Godsmack,“ povedal organizátor Topfestu Dušan Drobný.

Na deviatom ročníku Topfestu tento rok vystúpi aj fínska metalová skupina Nightwish, rakúska skupina Bauchklang či numetalová formácia Ill Niňo. Okrem nich sa v Piešťanoch predvedú aj Kabát, Iné Kafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Polemic, Vidiek, Aneta Langerová, Čad, Aya, Zoči Voči, Divokej Bill, Škwor, Harlej, Konflikt, Heľenine oči, Horská Chata, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill alebo Zuzana Smatanová. V tanečnom stane Top Trance sa o hudobnú produkciu postarajú Martin Solveig, Markus Schulz i Jochen Miller. Klasické permanentky na festival sa predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur.

Lordi

Skupina Lordi sa sformovala v roku 1996.

Má na konte päť štúdiových albumov, v ktorých dominuje hardrock s výraznými prvkami heavymetalu. Po úspechu v domovskej krajine sa formácii podarilo zviditeľniť vďaka Eurovízii, keď v roku 2006 prestížnu súťaž suverénne vyhrala. U divákov aj poroty Lordi bodovali so skladbou Hard Rock Hallelujah, vo finále získali dovtedy rekordných 292 bodov.

Stali sa vôbec prvým fínskym interpretom, ktorý triumfoval v súťaži. Členovia skupiny sú známi aj svojimi hororovými kostýmami, v ktorých sa prezentujú nielen na koncertoch, ale napríklad aj pri televíznych interview.

Svoje pravé tváre už dlhé roky taja a vystupujú pod prezývkami - Mr. Lordi (spev), Amen (gitara), OX (basgitara), Awa (klávesy), The Drummer (bicie). Identita hudobníkov je však väčšine priaznivcov známa, ako Mr. Lordi vystupuje zakladajúci člen formácie Tomi Putaansuu. Začiatkom tohto roka skupinu postihla tragická udalosť, keď zomrel jej bubeník Otus, ktorý v Lordi pôsobil dva roky.

Agentúru SITA informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

Už ste čítali?