Dobré noviny
Greenpeace bude na Pohode dobíjať mobily solárnou energiou
SITA
SITA

Greenpeace bude na Pohode dobíjať mobily solárnou energiou

Návštevníci stanu neziskovej organizácie si môžu deň spríjemniť aj rôznymi ekohrami alebo čítaním.

BRATISLAVA 29. júna - V stánku organizácie Greenpeace Slovensko návštevníci festivalu Pohoda nájdu oddychovú zónu, kde bude k dispozícii okrem množstva zábavy a hier aj dobíjanie akejkoľvek elektroniky zo solárneho prívesu.

Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Greenpeace Slovensko Lucia Szabová. Organizácia už po tretíkrát prináša službu v podobe nabíjania mobilov v špeciálnom stánku.

"Prinesieme na festival špeciálny príves so solárnymi panelmi, ktorý nám pomôže nabiť oveľa väčšie množstvo mobilov a elektroniky ako v predošlé roky," informovala hovorkyňa a dodala, že ľudia sa môžu rozhodnúť, či nechajú mobil v ich stánku, kde si ho odložia a oni ho nabijú, alebo si dobijú elektroniku osobne v oddychovej zóne.

"Tam si môžu čakanie spríjemniť rôznymi ekohrami alebo čítaním a v teplom počasí sa schladiť ventilátormi. A to všetko pomocou slnečnej energie," doplnila Szabová.

Organizácia Greenpeace Slovensko sa dlhodobo venuje témam energie a ochrany klímy. Súčasťou kampane je podľa jej slov aj propagácia obnoviteľných zdrojov energie a úspor energií, ktoré sú odpoveďou na otázku, ako postupne nahradiť energetické zdroje, ktoré poškodzujú klímu a životné prostredie.

Už ste čítali?