Dobré noviny
Holandsko dominuje Európe v oblasti high-tech spoločností
TASR
TASR

Holandsko dominuje Európe v oblasti high-tech spoločností

Holandsko má viac spoločností orientovaných na moderné technológie (high-tech) ako ktorákoľvek iná európska krajina a v tomto rebríčku je na druhom mieste na svete.

Brusel/Amsterdam 4. júna (TASR) - Holandsko má viac spoločností orientovaných na moderné technológie (high-tech) ako ktorákoľvek iná európska krajina a v tomto rebríčku je na druhom mieste na svete. Uviedol to dnes spravodajský server DutchNews.nl s odvolaním sa na rebríček medzinárodnej spravodajskej agentúry Bloomberg.

Agentúra Bloomberg urobila prieskum v 100 krajinách sveta, aby určila, kde je najvyššie percento verejne obchodovateľných spoločností pôsobiacich v high-tech odvetviach.

Patria sem spoločnosti, ktoré sa špecializujú v oblasti letectva a obrany, biotechnológií, hardvéru, softvéru a príslušných služieb, na výrobu polovodičov a obnoviteľné zdroje energie.

Na špičke rebríčka sú Spojené štáty, kde takmer 23 percent zo spoločností kótovaných na burze, sú činné v high-tech oblasti. V Holandsku podľa prieskumu ide o 19 percent firiem, pričom tretie miesto obsadilo Švédsko, kde je 18 percent verejne obchodovateľných spoločností aktívnych v high-tech oblasti.

Agentúra Bloomberg zdôraznila, že do prieskumu zaradila iba spoločnosti, ktoré sú zaregistrované na burze rok alebo dlhšie a majú trhovú hodnotu najmenej jeden milión amerických dolárov.

Už ste čítali?