Schmiedlovú stopla v 2. kole dvojhry Američanka Hamptonová

Slovenská tenistka Anna Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Talentovaná slovenská tenistka Anna Schmiedlová Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Paríž 30. mája (TASR) - Slovenská tenistka Anna Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Zverenka trénera Milana Martinca podľahla v pozícii kvalifikantky Američanke Jamie Hamptonovej v dvoch setoch 5:7 a 2:6. Zápas sa pre dážď začal s niekoľkohodinovým oneskorením.

Napriek štvrtkovej prehre bol tohtoročný Roland Garros pre vlaňajšiu finalistku juniorky mimoriadne úspešný. Pri gradslamovom debute v seniorskej kategórii vyradila v 1. kole favorizovanú Belgičanku Yaninu Wickmayerovú a na parížskej antuke zaznamenala vrátane kvalifikácie štyri víťazné duely. Odchovankyňa košického tenisu si z francúzskej metropoly odnáša prémiu 35.000 eur a 165 bodov do svetového rebríčka WTA, v jeho novom vydaní si výrazne polepší.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu s Hamptonovou, keď dvakrát stratila vlastné podanie a Američanka si vybudovala náskok 4:1. Talentovaná Slovenka v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, no koncovku setu zvládla lepšie Hamptonová, ktorá v 1. kole vyradila nasadenú Češku Luciu Šafářovú. V druhom sete už Američanka ovládla dvorec, po dvoch brejkoch odskočila Schmiedlovej na 5:1 a zápas dotiahla do úspešného konca.

Schmiedlovú po prehre s Hamptonovou mrzela nevydarená koncovka prvého setu. "Za stavu 3:5 som odohrala dva výborné gemy a vyrovnala na 5:5, potom však začalo pršať. Napriek tomu nás na zablatenom kurte nechali hrať, čo viac vyhovovalo Hamptonovej, ktorá mi tam zabila štyri returny. Pred druhým setom bola päťnásťminútová prestávka, čo mi tiež príliš neprospelo a už sa mi nepodarilo chytiť správny rytmus. Súperka hrala rýchlo a agresívne. Dnes bolo v Paríži sychravé počasie, no podmienky boli pre obe rovnaké, na to sa vyhovárať nedá. Napriek dnešnej prehre som s vystúpením na Roland Garros veľmi spokojná, postup z kvalifikácie do 2. kola hlavnej súťaže a triumf nad Wickmayerovou sú pre mňa obrovským úspechom," povedala 18-ročná Slovenka v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Jamie Hamptonová (USA) - Anna SCHMIEDLOVÁ (SR) 7:5, 6:2

Americká tenistka Jamie Hamptonová stopla v 2. kole Slovensku Schmiedlovú, vlaňajšiu finalistku juniorky Roland Garros stopla Foto: TASR/AP