Dominik Hrbatý postúpil v Bangkoku do štvrťfinále dvojhry

Pre bývalého daviscupového reprezentanta SR to bolo druhé singlové víťazstvo v turnajovom stretnutí v sérii po takmer ročnej prestávke.

BANGKOK 22. mája - Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF Futures s dotáciou 10 000 USD na tvrdom povrchu vonku v thajskom Bangkoku.

Tridsaťpäťročný Bratislavčan zvíťazil v stredajšom zápase 2. kola singlovej súťaže nad osmičkou podujatia 23-ročným domácim tenistom Kittiphongom Wachiramanowongom (684. v renkingu ATP) 6:3, 6:4.

Pre bývalého daviscupového reprezentanta SR to bolo druhé singlové víťazstvo v turnajovom stretnutí v sérii po takmer ročnej prestávke. Niekdajší dvanásty muž svetového rebríčka ATP Hrbatý dosiaľ naposledy hral mimo ligových súťaží vlani v júni na challengeri v Košiciach, v 1. kole zdolal Argentínčana Agustina Velottiho a v osemfinále nestačil na Rumuna Victora Crivoia. Vo štvrťfinále nastúpi Slovák proti Adamovi Feeneymu z Austrálie nasadenému ako prvému.

Držiteľ šiestich singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hrbatý sa predstaví v Bangkoku aj v debli. Po boku Austrálčana Jaymona Crabba postúpil už v utorok do štvrťfinále. V tejto fáze turnaja si zmerajú sily s americko-indickou dvojicou Patrick Davidson, Saketh Myneni.