Dobré noviny
Béla Bugár odobril spoluprácu s KDH slovom ´igen´
SITA
SITA

Béla Bugár odobril spoluprácu s KDH slovom ´igen´

Predseda Most-Híd kritizoval dvojicu kresťanských demokratov, Daniela Lipšica a Janu Žitňanskú, ktorí krátko po voľbách KDH opustili.

RUŽOMBEROK 23. júna - Predseda Mostu-Híd Béla Bugár odpovedal na výzvu šéfa KDH Jána Figeľa na spoluprácu "igen".

"Moja odpoveď na výzvu k spolupráci je igen," vyhlásil ako hosť na sneme KDH v Ružomberku.

Pripomenul, že spolu dlho derú politické lavice, ale po rokovaniach si dokážu podať ruku a ísť ďalej.

"Opozícia potrebuje byť silnou," povedal s tým, že prvé rokovania po voľbách také neboli. "Boli hašterením," uviedol.

Pripomenul, že aj republikový výbor jeho strany sa vyslovil za intenzívnejšiu spoluprácu v opozícii. Bugár zároveň kritizoval dvojicu kresťanských demokratov, ktorí krátko po voľbách KDH opustili.

Z KDH na konci mája vystúpili Daniel Lipšic a Jana Žitňanská. Podľa Bugára sa to nerobí, že poslanec po voľbách odíde zo strany, cez ktorú sa dostal do parlamentu.

Praktickou odpoveďou na výzvu k spolupráci je podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša zber podpisov pod petíciu za zachovanie druhého dôchodkového piliera v súčasnej podobe. Ocenil, že petícia sa podpisovala aj pred začatím snemu. Frešo si myslí, že koalícia v bratislavskej župe bude vzorom pre budúcu vládu.

"Ak máme byť úspešní, socialistov porazíme len spoločne, keď nad ambíciami zvíťazí skromnosť a pokora. Skromná a vytrvalejšia práca," vyhlásil. Zaviazal sa na každej úrovni dozrieť na úroveň spolupráce, aby jej nikto nemohol zabrániť.

Už ste čítali?