Dobré noviny
Trénerka Natália Hejková zháňa peniaze pre Petržalku
SITA
SITA

Trénerka Natália Hejková zháňa peniaze pre Petržalku

Uznávaná odborníčka pôsobí od novembra 2010 vo funkcii prezidentky BK Petržalka, nedávno sa o jej služby zaujímal Jekaterinburg.

BRATISLAVA 24. mája - O služby najznámejšej slovenskej basketbalovej trénerky Natálie Hejkovej, ktorá je od polovice decembra bez angažmánu, sa nedávno zaujímal ruský veľkoklub UMMC Jekaterinburg.

"Hovorili sme po Final Eight Euroligy v Istanbule, no napokon uprednostnili Olafa Langeho, ktorý má skúsenosti zo zámorskej WNBA. V tíme bude mať viacero Američaniek, čo rozhodlo," uviedla pre agentúru SITA Natália Hejková, ktorá v minulosti viedla ruské tímy Spartak Moskovská oblasť a Dinamo Moskva. "Momentálne je okolo mňa \'ticho\'," dodala.

Uznávaná odborníčka Hejková pôsobí od novembra 2010 vo funkcii prezidentky BK Petržalka. Tamojšie prvoligové družstvo žien jej urobilo radosť postupom do extraligy, no pravdepodobne v nej nebude štartovať.

"Trápime sa, nemáme peniaze. Nechceme ísť do rizika a radšej uprednostníme mládež. Máme ešte mesiac na podanie prihlášky, možno sa nám niečo podarí," doplnila žilinská rodáčka Hejková. Vedenie španielskeho ženského klubu Ros Casares Valencia ju v polovici decembra 2011 odvolalo z funkcie, medzičasom sa o ňu zaujímali ženské reprezentácie Bieloruska a Rumunska.

Už ste čítali?