Dobré noviny
Na festivale v Karlových Varoch zažiari aj Susan Sarandon
SITA
SITA

Na festivale v Karlových Varoch zažiari aj Susan Sarandon

Herečka Susan Sarandon si na filmovom festivale prevezme Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii a uvedie snímku Jeff Who Lives At Home.

BRATISLAVA 18. júna - Na 47. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary sa zúčastní aj americká herečka Susan Sarandon, ktorá uvedie snímku Jeff Who Lives At Home (2011). V nej si zahrala spolu s Jasonom Segelom, Judy Greer a Edom Helmsom.

Sarandon si rovnako ako britská herečka Helen Mirren na podujatí, ktoré sa uskutoční od 29. júna do 7. júla, prevezme Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

Cenu prezidenta festivalu dostane Josef Somr, pričom na jeho počesť 6. júla premietnu film Žert (1968) podľa rovnomenného románu Milana Kunderu. Celkovo v Karlových Varoch premietnu tento rok 217 filmov vrátane 34 krátkych a 56 dokumentárnych, pričom množstvo z nich bude mať na festivale svetovú, medzinárodnú alebo európsku premiéru.

Šesťdesiatpäťročná Susan Sarandon má na svojom konte zatiaľ jedného Oscara za výkon v hlavnej úlohe filmu Mŕtvy muž prichádza (1995).

Okrem toho bola na toto prestížne ocenenie nominovaná aj za snímky Atlantic City (1980), Thelma a Louise (1991), Liek pre Lorenza (1992) a Klient (1994). Zahrala si tiež napríklad vo filmoch Čarodejnice z Eastwicku (1987), Bull Durham (1988), Malé ženy (1994), Alfie (2004), Elizabethtown (2005), V údolí Elah (2007) alebo Doktor Smrť (2010).

V rokoch 1967 až 1979 bola vydatá za herca Chrisa Sarandona, neskôr mala vzťah s talianskym režisérom Francom Amurrim, s ktorým má dcéru Evu Amurri a v rokoch 1988 až 2009 bola partnerkou herca Tima Robbinsa, ktorému porodila synov Jacka Henryho a Milesa Guthrieho.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…