Golfový US Open vyhral Američan Webb Simpson
SITA
SITA

Americký golfista Tiger Woods skončil na 21. mieste.

SAN FRANCISCO 18. júna - Druhý major turnaj tejto golfovej sezóny US Open sa stal korisťou Webba Simpsona.

Dvadsaťšesťročný Američan v posledný deň podujatia dokázal zmazať manko štyroch úderov a svoju druhú účasť na US Open premenil na nečakaný triumf.

Nedeľu pritom začal dvoma rýchlymi bogeys, ale potom v piatich zo šiestich jamiek zaznamenal štyri birdies, 68 údermi zopakoval svoj sobotňajší výkon a dokráčal k zisku cennej trofeje.

Na celkové víťazstvo tento rok v Olympijskom klube v San Franciscu stačil v konečnom účtovaní jeden úder nad par ihriska (70).

O druhé miesto sa podelili ďalší Američan Michael Thompson a Graeme McDowell zo Severného Írska.

"Aby som bol úprimný, veril som, že raz môžem vyhrať major, ale nečakal som, že to bude tak skoro. Toto bol môj štvrtý alebo piaty veľký turnaj. Musím zložiť poklonu všetkým golfistom, ktorí dokázali vyhrať viackrát. Je to poriadna drina. Ten tlak je v porovnaní s bežnými turnajmi enormný," povedal rodák zo Severnej Karolíny, pre ktorého je to iba tretia trofej z PGA Tour.

Simpson je už deviaty premiant medzi víťazmi major turnajov v rade. Pätnásť ostatných podujatí tejto kategórie malo 15 rôznych víťazov, čo len dokazuje, že súčasný golf nemá kráľa, akým bol v minulosti Tiger Woods.

Ten do víkendových zápolení vstupoval ako jeden z lídrov, ale pokazená sobota (75) a nedeľa (73) ho odsunuli až na 21. miesto. Posledný deň nevyšiel ani dvojici favoritov Jimovi Furykovi a Graemovi McDowellovi, ktorí boli pred začiatkom nedeľňajších bojov spoločne na čele, keď ako jediní mali na konte jeden úder pod par (209).