Dnes večer spozná slovenská verejnosť laureátov Krištáľového krídla
TASR
TASR

Dnes večer spozná slovenská verejnosť laureátov Krištáľového krídla

V jubilejnom 20. ročníku udeľovania tohto prestížneho ocenenia si ho za rok 2016 prevezme 11 osobností slovenskej umeleckej, vedeckej a profesijnej sféry.

Krištáľové krídlo — Foto: TASR

Bratislava 29. januára (TASR) – Už dnes večer spozná slovenská verejnosť nových držiteľov ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2016. V jubilejnom 20. ročníku udeľovania tohto prestížneho oceňovania si ho prevezme 11 osobností slovenskej umeleckej, vedeckej a profesijnej sféry v kategóriách Divadlo a audiovizuálne umenie, Filantropia, Hospodárstvo, Hudba, Medicína a veda, Publicistika a literatúra, Rock Pop Jazz, Šport a Výtvarné umenie. Galavečer Krištáľového krídla odvysiela v priamom prenose Jednotka RTVS od 20.25 hod.

Mimoriadnym je ocenenie za celoživotné dielo, o ktorom rozhoduje Veľká porota Krištáľového krídla. Mimoriadnu cenu si v tomto ročníku prevezmú na javisku Slovenského národného divadla v Bratislave hudobník Marián Varga a manažér, športovec a filantrop Andrej Glatz.

V kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie sú nominovaní Peter Hledík, Zuzana Mauréry a Michal Kubovčík, za filantropiu Ondrej Vrábel, Soňa Findorová a Terézia Drdúlová, v kategórii Hospodárstvo Martin Krekáč, Štefan Máj a Vladimír Bakeš. Za oblasť hudby Rastislav Štúr, Ivan Šiller a Dalibor Karvay, v kategórii Medicína a veda sú v trojici nominovaných Matej Ruttkay, Michal Mego a Milan Profant, za oblasť publicistiky a literatúry Daniel Hevier, Ľubica Hargašová a Marián Pauer. Trojicu v kategórii Rock, Pop, Jazz tvoria Igor Timko, Celeste Buckingham a Juraj Bartoš, za oblasť športu Dominika Cibulková, Marek Hamšík a Ladislav a Peter Škantárovci, v kategórii Výtvarné umenie Palo Macho, Filip Kulisev a Ján Berger.

Moderátormi galavečera budú herci Helena Krajčiová a Marián Mitaš, režisérom večera je Nikita Slovák. V programe vystúpia Mária Čírová, Jana Kirschner, Celeste Buckingham, Vladis, Robo Papp, Thomas Puskailer a ďalší umelci.

Je toho naozaj dosť veľa, hlavne po olympiáde, pred ňou sme vlastne celý čas trávili tréningami, po olympiáde tým, že sme mali veľa mediálnych akcií, eventov, všetko zvládame vďaka rodinám,“ povedali pre TASR súrodenci Škantárovci.

Nominácia je pre mňa veľká česť, pretože viem, kto všetko získal toto ocenenie predo mnou, Peter Dvorský, Dalibor Jenis, Pavol Bršlík sú veľké osobnosti, na druhej strane nominácia na podobné ocenenie znamená, že si ľudia vážia, koľko času a energie som investoval do skúšania a samotného koncertovania. Teším sa, že sa počas galavečera stretnem s ďalšími osobnosťami,“ uviedol pre TASR nominovaný Dalibor Karvay.

Ponuku na réžiu galavečera beriem hlavne ako uznanie mojej predchádzajúcej práce, každý vie, že nerobím žánre, ktoré sú podľa nejakého kódexu alebo majú rukoväť, ako sa majú robiť. Takže nemusí človek robiť iba tie veľkolepé nablýskané šou, aby bol oslovený k podobným programom. Je skôr krajšie vystavať program za menej peňazí, ale s väčším duševným obsahom,“ doplnil režisér Nikita Slovák.

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…